PIELGRZYMKA AUTOKAROWA DO FRANCJI – 8 DNI SZLAKIEM NAJPIEKNIEJSZYCH SANKTUARIÓW MARYJNYCH

PARAY LE MONIAL – NEVERS – ROCAMADOUR – LOURDES – CARCASSONNE –
 – AVIGNON – LA SALETTE – ARS

                                                                                 | TERMIN:    05.08 – 12.08.2023

                                                                      | CENA:        3800 PLN + 75 EURO

| ZAPISY NA LISTĘ CHĘTNYCH DO 06.11.2022R. LUB DO WYCZERPANIA MIEJSC!

 PROGRAM:

Dzień 1:  WYJAZD Z POLSKI           

O ustalonej godzinie spotykamy się na wyznaczonym parkingu, skąd nastąpi wyjazd autokarem na pielgrzymkę. Całodniowy przejazd autokarem. Wieczorem przyjedziemy na nocleg tranzytowy w okolicy granicy niemiecko – francuskiej. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2:  PARAY LE MONIAL – NEVERS

Rano, po śniadaniu, udamy się w dalszą drogę do Francji. Pierwszym miejscem na trasie naszego pielgrzymowania będzie Paray Le Monial. Tu nawiedzimy Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie młodej zakonnicy
św. Małgorzacie Marii Alacoque objawiał się Jezus. Owocem tych widzeń było ustanowienie w Kościele Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz praktyka pierwszych 9 piątków miesiąca. Dalej przejedziemy do Nevers,
w którym spędziła część swojego życia Św. Bernadeta. Zobaczymy klasztor St. Gildard, gdzie znajduje się sarkofag
z nienaruszonym ciałem Świętej. Dalej zwiedzimy niewielkie muzeum gromadzące pamiątki z jej życia oraz grotę, będącą nawiązaniem do groty Massabielle z Lourdes. Wieczorem przejedziemy do hotelu w okolicach Nevers. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3:  ROCAMADOUR – LOURDES

Rano śniadanie, po którym udamy się do Rocamadour, miasteczka położonego przepięknie pośród majestatycznych skał, jednego z najważniejszych na Szlaku Św. Jakuba. Nawiedzimy Sanktuarium Czarnej Madonny. To miejsce wyjątkowe. Tu, według legendy, w czasach po śmierci Chrystusa, z Ziemi Świętej przybył św. Zacheusz i założył swoją pustelnię. Dalej wyjedziemy w kierunku południowej Francji do Lourdes, miejsca licznych pielgrzymek chorych i niepełnosprawnych
z całego świata. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. W miarę możliwości wieczorem uczestniczyć będziemy w nabożeństwie różańcowym i procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 4:  Lourdes

Rano śniadanie. Cały ten dzień spędzimy w Sanktuarium Maryjnym w Lourdes, gdzie ponad 160 lat temu objawiła się
Św. Bernadecie Najświętsza Maryja Panna. To niezwykłe miejsce objawień, w którym Bóg posługując się wodą ze źródła dokonuje wielu fizycznych i duchowych uzdrowień. Jest to niepowtarzalna okazja, aby podziękować za dar objawień Matki Bożej i prosić o łaskę zdrowia dla siebie i najbliższych. Rano przejdziemy Drogą Jubileuszową. Nawiedzimy kościół św. Piotra, w którym została ochrzczona Św. Bernadeta, celę więzienną „Le Cachot”, w której mieszkała wraz ze swą ubogą rodziną oraz Młyn Boly, w którym się urodziła. Ostatnim i najważniejszym punktem „Drogi” jest Grota Massabielle, w której Maryja objawiła się i gdzie znajduje się cudowne źródło. Po południu dla chętnych kąpiel i uczestnictwo w procesji eucharystycznej. Wieczorem obiadokolacja. Po niej weźmiemy udział w nabożeństwie różańcowym i uroczystej procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 5:  CARCASSONNE – AVIGNON

Rano, po śniadaniu pożegnamy się z Lourdes i wyjedziemy do Carcassonne. Miasto należy do najlepiej zachowanych średniowiecznych ośrodków warownych we Francji. W 1997 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas spaceru urokliwymi ulicami miasteczka zobaczymy okazałą fortecę, podwójne mury miejskie
z basztami, zamek książęcy oraz Bazylikę Św. Nazariusza. Po południu odwiedzimy Avignon. Położone nad Rodanem
w Prowansji, było siedzibą papieży w latach tzw. niewoli awiniońskiej. Spacerując po średniowiecznej starówce zobaczymy słynny Pałac Papieski i most St. Benezet (z zewnątrz). Nawiedzimy katedrę Notre Dame des Doms ze złoconym posągiem Madonny na szczycie wieży. W katedrze znajdują się m.in. grobowce papieży Jana XXII i Benedykta XII. Kontynuując spacer przejdziemy do parku na wzgórzu Rocher des Doms, skąd można podziwiać wspaniałą panoramę okolicy. Po zakończonym zwiedzaniu przyjedziemy do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6:  LA SALETTE

Rano śniadanie, po którym przejedziemy w kierunku La Salette, słynnego z sanktuarium Płaczącej Madonny, położonego na wysokości 1800 metrów n.p.m. w przepięknej alpejskiej scenerii. Matka Boża wybrała to miejsce, aby objawić się dzieciom Melanii i Maksymowi. Według relacji dzieci była to kobieta niezwykłej piękności, siedząca wewnątrz jasnej kuli. W pobliżu miejsca objawienia wytrysnęło wkrótce cudowne źródełko, z którego woda płynie nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. Podczas pobytu w sanktuarium nawiedzimy bazylikę. Powstała ona w miejscu, w którym Matka Boża szła z dziećmi przekazując swoje orędzie. Wieczorem zakwaterujemy się w hotelu, następnie obiadokolacja, po której będziemy uczestniczyć w nabożeństwie różańcowym i procesji ze świecami, nocleg.

Dzień 7:  ARS

W godzinach rannych po śniadaniu, wyruszymy do Ars, miasta położonego niedaleko Lyonu i związanego z posługą kapłańską „biednego proboszcza”, czyli św. Jana Marii Vianney. Nawiedzimy Bazylikę św. Sykstusa, gdzie
w przeszklonym relikwiarzu, w bocznej kaplicy umieszczono ciało Świętego Proboszcza. Zobaczymy konfesjonał, w którym spowiadał ponad 17 godzin dziennie, nawiedzimy kaplicę serca, w której znajduje się relikwiarz z jego sercem oraz plebanię, w której spędził on 41 lat życia, niezmienioną od czasów jego posługi. Po południu wyjedziemy w drogę do hotelu. Wieczorem przyjazd, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8:  POWRÓT DO POLSKI

Kontynuacja podróży. Powrót w godzinach popołudniowych. Zakończenie pielgrzymki.

CENA ZAWIERA:

 • przejazd autokarem: klimatyzacja, barek (płatny we własnym zakresie), DVD, WC, rozkładane fotele
 • 7 noclegów w hotelach 2 / 3* (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami)
 • wyżywienie 2 x dziennie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
 • ubezpieczenie Signal Iduna: KL (30 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagaż (1 000 PLN) z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych oraz Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami
 • opiekę doświadczonego pilota
 • przedstawiony program pielgrzymki
 • podatek VAT

|  CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych i innych opłat związanych z realizacją programu, słuchawek podczas zwiedzania, obligatoryjnych napiwków, taks klimatycznych, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy (łącznie ok. 75 EUR/os. – płatne u pilota w autokarze – w zależności od wielkości grupy). Podana kwota jest orientacyjna i może ulec zmianie. W trakcie trwania sezonu ceny biletów wstępu zmieniają się niezależnie od Orlando Travel.
 • napojów do obiadokolacji
 • ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (w tym rezygnacji spowodowanych zachorowaniem wskutek Sars-Cov1 i Sars-Cov2) oraz przerwania imprezy turystycznej spowodowanego zachorowaniem na COVID-19 (170 PLN/os. – płatne w dniu zapisu na pielgrzymkę)
 • wydatków własnych
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie)
 • świadczeń niewymienionych w ofercie

|  WAŻNE INFORMACJE:

 1. Data przygotowania oferty: 13.10.2022 r.
 2.  Wymagany dokument do odbycia podróży: dowód osobisty lub paszport.
 3.  Zastrzegamy sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.
 4.  Cena skalkulowana jest dla grupy 46 osób. W przypadku mniejszej liczy osób, cena ulegnie zmianie.
 5.  Cena została skalkulowana w dniu 13.10.2022 wg obowiązujących w tym dniu cen paliw i kursów walut.
  W przypadku wzrostu tych cen, cena imprezy turystycznej podlegać będzie rekalkulacji.
 6.  Gwarantujemy rezerwację mszy świętych na trasie zwiedzania.
 7.  Wysokość składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy (ujęte w części CENA NIE ZAWIERA) z tytułu zawartej umowy o udział w imprezie turystycznej określa Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22.12.2020 r. (poz. 2372, 2379).
 8.  Aktualne informacje dotyczące warunków wjazdu na teren poszczególnych krajów przez polskich obywateli znajdą Państwo na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych. Podróżni zobowiązani są spełnić wymienione na stronie rządowej warunki. Na dzień przedstawienia oferty, Włochy są wolne od obostrzeń. Warunki wjazdowe, w tym obostrzenia z tytułu Covid-19, mogą ulec zmianie. W przypadku konieczności wykonania testów COVID-19 ich koszt i wykonanie leżą po stronie Uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych do kraju docelowego nie stanowi podstawy do bezkosztowej rezygnacji z wyjazdu.
 9.  Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Komentowanie jest wyłączone.