PIELGRZYMKA DO WŁOCH

PIELGRZYMKA AUTOKAROWA DO WŁOCH – 8 DNI

ŚLADAMI ŚWIĘTEGO FRANCISZKA Z ASYŻU


PADWA
LORETO MANOPELLO – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SAN’T ANGELO –
– MONTE CASSINO – RZYM – WATYKAN – ASYŻ – CHIUSI DELLA VERNA

   | TERMIN:    01.07 – 08.07.2022

   | CENA:        2250 PLN/os. + 100 euro

|  PROGRAM:

Dzień 1:  Wyjazd z Polski

O ustalonej godzinie spotykamy się na wyznaczonym parkingu. Pakowanie bagaży. Wyjazd w kierunku granicy polsko – czeskiej. Dalej całodniowy przejazd przez Austrię do Włoch. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu na terenie Włoch. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2:  PADWA

Rano, po śniadaniu przyjedziemy do Padwy, miasta św. Antoniego. Krótki spacer przez Prato della Valle do bazyliki wybudowanej na jego cześć i nazwanej przez mieszkańców – Il Santo, czyli Święty. Nawiedzimy grób Świętego, barokową Kaplicę Relikwii oraz zapoznamy się ze wspaniałą architekturą kościoła, kryjącą w sobie urok różnych, architektonicznych styli. Następnie przejdziemy do kościoła kapucynów, sanktuarium św. Leopolda Mandića, Apostoła Sakramentu Pojednania. Kościółek był zniszczony bombami w czasie II Wojny Światowej. Cudem ocalała cela
o. Leopolda, gdzie przez ponad 40 lat spowiadał. św. Jan Paweł II podczas swojej pielgrzymki do Padwy
w 1982 roku zatrzymał się tu i w sposób szczególny uczcił Świętego Spowiednika. Rok później podczas uroczystej Mszy Świętej go kanonizował. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Loreto, zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3:  LORETO – MANOPELLO  – SAN GIOVANNI ROTONDO

Rano śniadanie. Następnie przejedziemy do Loreto – do Sanktuarium św. Domku – według tradycji – domku, który był doczesnym mieszkaniem Najświętszej Marii Panny. Zobaczymy miejsce Zwiastowania oraz powstania Litanii Loretańskiej. Następnie udamy się do Manoppello w Abruzji. Tam od 500 lat w małym kościele Kapucynów czczona jest niezwykła relikwia – płótno znane jako „Chusta Św. Weroniki”. Po południu dojedziemy do San Giovanni Rotondo, sanktuarium św. Ojca Pio. Zobaczymy kościół Antyczny, gdzie Święty otrzymał stygmaty, Bazylikę Matki Bożej Łaskawej oraz nowe sanktuarium, gdzie we wspaniałej kaplicy ozdobionej mozaikami ojca Ivana Rupnika znajduje się Jego grób. Wieczorem przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4:  MONTE SAN’T ANGELO – MONTE CASSINO

Rano po śniadaniu zobaczymy Monte San’t Angelo. Nawiedzimy pięknie położone sanktuarium św. Archanioła Michała. Zobaczymy miejsce objawień, grotę, ponad którą wybudowano wspaniały kościół, jedno z najstarszych sanktuariów świata i Niebiańską Bazylikę. Popołudnie spędzimy na Monte Cassino. Podczas wizyty w tym znamiennym miejscu zobaczymy klasztor św. Benedykta, ostatni założony przez Świętego, gdzie znajduje się jego grób oraz jego siostry św. Scholastyki. Kolejno udamy się na zlokalizowany opodal Cmentarz Żołnierzy Polskich, bohatersko poległych w obronie Monte Cassino podczas II Wojny Światowej. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicach Rymu, zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5:  RZYM – WATYKAN

Rano, po śniadaniu przejedziemy do Watykanu, do Bazyliki św. Piotra – najważniejszego kościoła chrześcijańskiego świata. Zobaczymy słynną ,,Pietę” autorstwa Michała Anioła, Kaplicę św. Sebastiana z grobem św. Jana Pawła II, Ołtarz Główny wykonany z brązu przez Berniniego, Groty Watykańskie, gdzie znajduje się Grób św. Piotra i wielu papieży oraz wiele innych, cennych zabytków. Następnie przejdziemy na Plac św. Piotra, gdzie będziemy podziwiać niezwykłą kolumnadę Berniniego i Spiżową Bramę oraz słynne okno Pałacu Papieskiego. Po południu kontynuacja zwiedzania.
W programie spacer po Starożytnym Rzymie, gdzie podziwiać będziemy pozostałości po antycznych, rzymskich forach, słynne Koloseum i Kapitolińskie Wzgórze oraz Bazylikę Matki Bożej Większej. To jedna z czterech patriarchalnych Bazylik Rzymu, poświęcona Matce Bożej. Jedną z najważniejszych relikwii znajdujących się w jej wnętrzu są relikwie żłóbka pańskiego, które według tradycji przywiozła do Rzymu św. Helena. Na zakończenie dnia przejedziemy do Bazyliki św. Pawła za Murami. To symboliczne miejsce śmierci Świętego, gdzie pod baldachimem ołtarza papieskiego znajduje się Jego grób. Wokół naw i transeptu, znajdują się portrety wszystkich papieży – począwszy do św. Piotra, aż po obecnego papieża. Wieczorem wrócimy do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6:  WATYKAN – RZYM

Po śniadaniu w hotelu przejedziemy do Rzymu. Zwiedzanie miasta zaczniemy od Watykanu, gdzie na Placu św. Piotra weźmiemy udział w Audiencji Generalnej wraz z papieżem Franciszkiem. Dalej będziemy kontynuować zwiedzanie Wiecznego Miasta. W programie spacer po Rzymie barokowym. Zobaczymy Plac Navona – miejsce męczeńskiej śmierci św. Agnieszki, gdzie znajduje się poświęcony jej kościół oraz słynna Fontanna Czterech Rzek. Kolejno przejdziemy pod Panteon – jedną z najstarszych budowli starożytnego Rzymu, miejsce w czasach antycznych poświęcone wszystkim bogom, dziś Najświętszej Marii Pannie od Męczenników, podziwiać będziemy również Fontannę di Trevi (najsłynniejszą fontannę Rzymu) i Plac Hiszpański ze słynnymi Hiszpańskimi Schodami, najdłuższymi w Europie. Na tych 137 stopniach, przypominających kształtem motyla, tłumnie siadali zmęczeni turyści i mieszkańcy. Na zakończenie dnia nawiedzimy Bazylikę św. Jana na Lateranie. W ołtarzu głównym znajdują się największe relikwie chrześcijaństwa – głowy św. Piotra i Pawła. Obok bazyliki znajduje się kaplica ze Świętymi Schodami, po których według legendy szedł sam Jezus Chrystus przed oblicze Piłata. W godzinach wieczornych przejedziemy do hotelu
w okolicy Asyżu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7:  ASYŻ – SANTA MARIA DEGLI ANGELI  – CHIUSI DELLA VERNA

Śniadanie. Po nim udamy się do Santa Maria degli Angeli. Nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej, która jest relikwiarzem małego kościółka Porcjunkuli, w pobliżu którego zmarł św. Franciszek. Następnie udamy się do Asyżu – miasta św. Franciszka. Zwiedzanie zaczniemy od Bazyliki św. Klary, gdzie znajduje się jej grób, następnie przejdziemy historycznym centrum. Zobaczymy Oratorium San Francesco Poccollino, Chiesa Nova, kościół wybudowany w miejscu domu rodziny Bernardone. Dalej na asyskim rynku podziwiać będziemy Bazylikę Santa Maria Sopra Minerva. Na zakończenie pobytu w Asyżu nawiedzimy Bazylikę św. Franciszka – gotycką budowlę ozdobioną wspaniałymi freskami Giotta, przedstawiającymi sceny z życia Świętego Biedaczyny. Po zakończonym zwiedzaniu wyruszymy już w kierunku północnych Włoch na nocleg tranzytowy. W drodze zatrzymamy się w Franciszkańskim Sanktuarium Chiusi della Verna. To miejsce w Toskańskich Apeninach, przez Włochów nazywane La Verna związane ze św. Franciszkiem, gdzie przyszły Święty otrzymał Stygmaty. Wieczorem przyjazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8:  POWRÓT DO POLSKI

Rano, po śniadaniu wyjazd w kierunku Polski. Całodzienny przejazd autokarem. Powrót w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

CENA ZAWIERA:

 • przejazd komfortowym autokarem: klimatyzacja, barek (płatny we własnym zakresie), DVD, WC, rozkładane fotele
 • 7 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2 – osobowe z łazienkami)
 • wyżywienie 2 x dziennie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
 • ubezpieczenie Signal Iduna: KL (20 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagaż (1 000 PLN) z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych oraz Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami
 • opiekę doświadczonego pilota
 • przedstawiony program zwiedzania
 • podatek VAT

|  CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, wjazdów do miast i innych opłat związanych z realizacją programu, słuchawek podczas zwiedzania, taks klimatycznych, obligatoryjnych napiwków, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy (łącznie ok. 100 EUR/os. – kwota płatna u pilota w autokarze). Podana kwota jest orientacyjna i może ulec zmianie. W trakcie trwania sezonu ceny biletów wstępu zmieniają się dynamicznie, niezależnie od Orlando Travel).
 • napojów do obiadokolacji
 • dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (w tym rezygnacji spowodowanych zachorowaniem wskutek Sars-Cov1 i Sars-Cov2) oraz przerwania imprezy turystycznej spowodowanego zachorowaniem na COVID-19 (140 PLN/os. – płatne w dniu zapisu na pielgrzymkę)
 • wydatków własnych
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie)
 • świadczeń niewymienionych w ofercie

|  WAŻNE INFORMACJE:

 1. Prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości.
 2. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.
 3. Cena skalkulowana jest dla grupy 46 os.
 4. Gwarantujemy rezerwację Mszy św. na trasie zwiedzania.
 5. Wysokość składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy (ujęte w części CENA NIE ZAWIERA) z tytułu zawartej umowy o udział w imprezie turystycznej określa Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22.12.2020 r. (poz. 2372, 2379).

ORGANIZATOREM PIELGRZYMKI JEST O. PIO PAWEŁ TRZECIAK OFM.

ZAPISY BEZPOŚREDNIO U O. PIO.

W RAZIE PYTAŃ SŁUŻY SWOJĄ POMOCĄ.

SERDECZNE ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO PIELGRZYMOWANIA!

Komentowanie jest wyłączone.