Podejmij wyzwanie

edk_awatar_500_500W czasie Wielkiego Postu oraz w czasie całego roku, możesz wybrać się i podjąć wyzwanie jakim jest EDK. „…Ekstremalna Droga Krzyżowa to prawdziwe ćwiczenie duchowe, po którym człowiek może zostać rzeczywiście przemieniony…”

Zmaganie może zacząć się na 18, 25, 30 albo jeszcze innym kilometrze, może minąć lub zostać do końca – raczej zostanie. I dobrze, bez niego nie ma EDK. Doświadcza się go różnie, bolące stopy, brak sił, zimny deszcz na twarzy.

Stacja, modlitwa, głośne czytanie rozważań, czasem ze zmęczenia plącze się język. Boli każdy krok, przywołanie w myśli treści rozważań i medytacja jest naprawdę trudne. Cierpienie koncentruje na sobie.

Paradoksalnie, właśnie wtedy, gdy od wyczerpania i zmęczenia nie możesz uciec, gdy chcąc iść dalej musisz się z nim w każdej sekundzie mierzyć, gdy nie masz już sił i chęci, właśnie wtedy możesz odkryć, że poza wiarą właściwie nie masz innego powodu żeby iść. Tutaj zaczyna się „prawdziwe ćwiczenie duchowe” przejście z abstrakcyjnej przestrzeni myśli, rozważań, dyskusji do czegoś bardzo realnego.

Zmaganie, pokazując Ci prawdę o własnych ograniczeniach może też bardzo pomóc otworzyć się na modlitwę.

  • Zapisy: www.edk.org.pl do 13 marca, tam też znajdziesz odpowiedź na większość pytań i pobierzesz potrzebne materiały,
  • Zaczynamy w piątek 18 marca o godz. 20.00 Mszą Św. w Klasztorze OO. Bernardynów,
  • Przygotuj odpowiedni ekwipunek, pobierz materiały i zapewnij sobie możliwość powrotu w razie problemów,
  • Koszt uczestnictwa: 10 zł,
  • Pytania : edk.alwernia@gmail.com

Komentowanie jest wyłączone.