Sprawy bieżące, 10 marca

biezace2Drodzy Siostry i Bracia,
w tym szczególnie trudnym dla nas czasie, dziękujemy Wam za modlitwę, pamięć oraz okazane nam pomoc, serce i życzliwość. Niech Wam Pan Bóg wynagrodzi.

Pragniemy poinformować Was o następujących sprawach:

CZWARTEK, 10 MARCA

    1. Ruszyły prace zabezpieczające kościół. Dziś zostało przywiezione drewno, dzięki czemu rozpoczęto prace nad konstrukcją zadaszenia nad częścią kościelną. Prace prowadzone są od wczesnych godzin porannych. Dzięki p. Wiesławowi Hałucha oraz o. gwardianowi zorganizowano i zabezpieczono środki finansowe przeznaczone na ten cel. Oni również koordynują wszelkie prace związane z zabezpieczeniem kościoła.
    1. Niestety, wstępne ekspertyzy nadzoru budowlanego nie są zbyt pocieszające jeśli chodzi o stan sklepienia. Być może będzie ono musiało być rozebrane i odbudowane.
    1. Składamy serdeczne Bóg zapłać ks. dr Janowi Piwowarczykowi, proboszczowi z Regulic, który z własnej inicjatywy wydrukował przekazy i zwrócił się z apelem do swoich parafian o wsparcie dla klasztoru w Alwerni. Bóg zapłać tymże parafianom – naszym najblizszym sąsiadom – którzy na ten apel odpowiedzieli.
  1. W chwili obecnej najbardziej oczekiwaną pomocą jest pomoc finansowa. Wpłat można dokonywać na konto, którego numer podany jest na stronie internetowej. Zwracamy się z prośbą o kierowanie Państwa chęci i sposobu pomocy nam na nasz adres mailowy kancelaria@bernardyni-alwernia.pl; jest to podyktowane obecnym brakiem warunków lokalowych umożliwiających nam gromadzenie ewentualnych darów oraz wszelkiej pomocy rzeczowej od Was.

uwaga2

Komentowanie jest wyłączone.