Sprawy bieżące, 9 marca

biezace2Drodzy Siostry i Bracia,
w tym szczególnie trudnym dla nas czasie, dziękujemy Wam za modlitwę, pamięć oraz okazane nam pomoc, serce i życzliwość. Niech Wam Pan Bóg wynagrodzi.

Pragniemy poinformować Was o następujących sprawach:

ŚRODA, 9 MARCA

  1. Obecnie zakonnicy mieszkają w domu państwa Grabowskich w rynku.
  1. Kancelaria parafialna rozpocznie pracę w poniedziałek 14 marca, w byłej siedzibie firmy EMI, której właścicielem jest pan Mariusz Stodolski.
  1. Z Klasztoru, na chwilę obecną aż do odwołania, nie wolno wynosić żadnych sprzętów, łącznie z obiektami zabytkowymi.
  1. Dobytku klasztoru pilnuje firma ochroniarska wynajęta przez dobrodziejów klasztoru i kościoła oraz straż obywatelska zorganizowana przez parafian i sympatyków tego miejsca.
  1. Wszystkie sprawy związane z Sakramentami Św. i posługą duszpasterską można załatwiać po Mszach św. w remizie.
  1. Małe grupy duszpasterskie: Oaza, Dzieci Boże, będą spotykać się w szkole w Alwerni dzięki uprzejmości Dyrekcji.
  1. W chwili obecnej najbardziej oczekiwaną pomocą jest pomoc finansowa. Wpłat można dokonywać na konto, którego numer podany jest na stronie internetowej. Zwracamy się z prośbą o kierowanie Państwa chęci i sposobu pomocy nam na nasz adres mailowy kancelaria@bernardyni-alwernia.pl; jest to podyktowane obecnym brakiem warunków lokalowych umożliwiających nam gromadzenie ewentualnych darów oraz wszelkiej pomocy rzeczowej od Was.
  1. Koordynatorem i podejmującym wszelkie decyzje w naszej wspólnocie jest o. gwardian Bartłomiej Mazurkiewicz, i to właśnie z nim prosimy kontaktować się we wszystkich ważnych sprawach.
 1. Wszystkie bieżące informacje podawane będą na stronie internetowej klasztoru oraz po każdym nabożeństwie w remizie.

Komentowanie jest wyłączone.