Święty uśmiechnięty!

DSC_4057Pomimo utrudnień komunikacyjnych związanych z brakiem odpowiedniej ilości śniegu do poruszania się saniami oraz nawału pracy, jaki spada na tego szczególnego biskupa 6 grudnia każdego roku, św. Mikołaj nie zapomniał o dzieciach z Alwerni. W sobotę 3 grudnia, uprzedzając swoje święto św. Mikołaj zjawił się w salce klasztornej, aby jako pierwszym na świecie w tym roku wręczyć prezenty młodzieży i dzieciom, działającym w grupach przykościelnych w naszej parafii.

Z każdym kolejnym prezentem w salce wzmagał się radosny gwar. Dzieci dziękowały św. Mikołajowi za otrzymane upominki śpiewem i szerokim uśmiechem. Święty Biskup nie zapomniał również o nieco starszych dzieciach. Nasi opiekunowi, tak jak ich podopieczni zostali obdarowani wspaniałymi prezentami (w wypadku o. Bolesława i o. Leonarda – radości było nawet więcej niż w przypadku dzieci).

Co dobre, niestety szybko się kończy. Pożegnaliśmy, więc św. Mikołaja z nadzieją, że za rok znów się spotkamy… Oczywiście, o ile będziemy grzeczni!

Dziękujemy Ci, Święty Mikołaju!

Tekst: Kuba Biel

Komentowanie jest wyłączone.