Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – XIII Niedziela Zwykła – 29 czerwca 2014 r.

  • Rozpoczynają się wakacje. Zechciejmy ten czas dobrze wykorzystać na odnowienie sił fizycznych i duchowych. Niech na naszych wakacyjnych szlakach nie zabraknie świątyń, bo w każdej z nich czeka na nas Chrystus, zwłaszcza w każdą wakacyjną niedzielę, kiedy to pragnie się z nami spotkać na Mszy św. Cieszymy się, że są z nami goście – pielgrzymi. Niech obecność przed łaskami słynącym Wizerunkiem Ecce Homo pomoże wam w jeszcze mocniejszym przylgnięciu do Jezusa.
  • Równocześnie składamy serdeczne Bóg zapłać  wszystkim, którzy wspierają remonty. Dziękujemy także wszystkim, którzy w minionym tygodniu złożyli ofiary na ławki: Róży Męskiej za 750 zł, II Róży kobiet za 1280 zł na konto wykonania dwudziestej drugiej ławki, Rodzinie z dziećmi z Alwerni za 3.800 zł na konto wykonania dwudziestej trzeciej ławki, IV Róży kobiet za 1.050 zł, V Róży kobiet za 410 zł, VI Róży kobiet za 1050 zł, Helenie Kosowskiej z Alwerni za 500 zł na konto wykonania dwudziestej czwartej ławki. Graficzna rozpiska dotychczasowych ofiarodawców ławek znajduje się w gablotce.

W tym tygodniu:

  • w ponieziałek – zakończenie nabożeństw czerwcowych do Najśw. Serca Jezusowego o godz. 17.30.

W tym tygodniu przypadają miesięczne dni odnowy wew.: I czwartek, I piątek i I sobota lipca:

  • w I czwartek – święto świętego Tomasza, Apostoła oraz Msza św.  o powołania do służby Bożej o godz. 18.00;
  • w I piątek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Metropolitarnej w Krakowie. Po Mszy św. o godz. 7.00  adoracja z Litanią i Aktem oddania Najśw. Sercu.  O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, a po niej również adoracja zakończona Litanią i Aktem Ofiarowania Bożemu Sercu przed Mszą o godz. 18.00. Spowiedź od godz. 17.30. Zachęcamy do praktykowania spowiedzi i Komunii św. pierwszopiątkowej. Objazd chorych w I piątek od godz. 9.00,
  • Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje Imieniny, Urodziny czy Jubileusze składamy nasze serdeczne franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga za przyczyną swoich patronów i życzliwości od ludzi na każdy dzień.
  • Dziękujemy za posprzątanie świątyni mieszkańcom Brzezin.  Msza św. w intencji sprzątających 29 lipca o godz. 7.30, a od klasztoru  21 sierpnia. W tym tygodniu prosimy do tej posługi mieszkańców ul. Sieniewicza.
  • Decyzją władz zakonnych o. Sylwester Skirliński został skierowany do posługi gwardiana i proboszcza w naszym klasztorze w Łodzi, a o. Honorat Ćwikła do posługi wikarego w Hrubieszowie. Dziękujemy im za wspólną z nami modlitwę, wszelkie prace i dobro wykonane w naszej wspólnocie i życzymy im wielu łask Bożych i błogosławieństwa w nowych klasztorach. W naszej wspólnocie serdecznie witamy brata diakona Natana Kwiatkowskiego, który będzie katechetą w naszej szkole.

Komentowanie jest wyłączone.