Uroczystość Trójcy Św. – 07.06.2020

  1. Przeżywamy uroczystość Trójcy Św. Pozdrawiamy uczestników niedzielnej Eucharystii i życzymy błogosławionych owoców wspólnej modlitwy i spotkania z Panem Jezusem.  Dziś z racji 1 Niedzieli miesiąca po Mszy św. wystawienie Najświętszego  Sakramentu i litania do Serca Pana Jezusa.
  1. W liturgii bieżącego tygodnia:

– w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi, królowej,

– we wtorek ostatni dzień nowenny przed świętem św. Antoniego z Padwy. O godz. 7.00 Msza św. z kazaniem a po niej Nabożeństwo i błogosławieństwo relikwiami Świętego,

– we czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa czyli Boże Ciało. Porządek Mszy św. jak w niedzielę… po Mszy św. o godz. 11.30 procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy z odśpiewaniem Ewangelii. Z uwagi na aktualną sytuację i po konsultacji z władzami Gminy przebieg procesji zostanie zmieniony. Pierwsza stacja będzie w kościele przy ołtarzu św. Antoniego, druga przy krzyżu na placu przed kościołem, trzecia przy figurze Pana Jezusa Frasobliwego a czwarta w kaplicy Pana Jezusa Miłosiernego, gdzie nastąpi błogosławieństwo końcowe i zakończenie procesji. Podczas Oktawy procesji nie będzie. Po Mszy św. wieczornej będziemy odmawiać litanię do Serca Jezusowego.

– w piątek wspomnienie św. męczenników Anastazego Pankiewicza i Towarzyszy,

– w sobotę święto św. Antoniego z Padwy. Msze św. z kazaniem o 7.00, 8.30 i 10.00, po Mszy św. nabożeństwo ku czci Świętego i błogosławieństwo Jego relikwiami.

4. W przyszłą niedzielę w naszym Sanktuarium uroczystość odpustowa czyli tradycyjna Strzelanka. Suma odpustowa połączona 1 Komunią św. grupy Dzieci o godz. 11.30. Po Mszy św. procesji Eucharystycznej nie będzie. Główny odpust w tym roku będzie związany ze świętem Stygmatów Św. Franciszka, które jest związane z tytułem naszego kościoła i odbędzie się w niedzielę 20 września.

5. Pragniemy wyrazić gorące podziękowania Druhom Strażakom z Grojca, którzy zakończyli prace przy budowie przypór zabezpieczających część muru klasztornego przed zawaleniem. Niech Wam Pan Bóg wynagrodzi swym obfitym błogosławieństwem.

Komentowanie jest wyłączone.