Uroczystość Trójcy Św.  – 16.06.2019

1. Przeżywamy uroczystość Trójcy Św. Pozdrawiamy uczestników niedzielnej Eucharystii i życzymy błogosławionych owoców wspólnej modlitwy i spotkania z Panem Jezusem.

2. W liturgii bieżącego tygodnia:

– w poniedziałek wspomnienie św. br. Alberta Chmielowskiego, zakonnika, w tym dniu Ks. Bp Damian Muskus na Mszy św. o godz. 18:00 udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

– we czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa czyli Boże Ciało. Porządek Mszy św. jak w niedzielę… po Mszy św. o godz. 11.30 procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy z odśpiewaniem Ewangelii… serdecznie prosimy Parafian o przygotowanie ołtarzy według ustalonego porządku….Gorąco zachęcamy dzieci do udziału w procesjach oktawy Bożego Ciała. W tym celu w zakrystii można zaopatrzyć się w koszyczki na kwiaty dla dziewczynek oraz w dzwoneczki dla chłopców. Przez całą oktawę codziennie o 17.30 nabożeństwo i procesja Eucharystyczna,

– w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

3. W dzisiejszą niedzielę kazania w naszym kościele głosi o. Florencjusz Grabarczyk, który aktualnie pracuje jako misjonarz w Argentynie. Po Mszach św. zbiera on dobrowolne ofiary do puszek. Za złożone ofiary na potrzeby naszych misji w Argentynie składamy serdeczne „Bóg Zapłać !”

4. W przyszłą niedzielę w naszym Sanktuarium uroczystość odpustowa czyli tradycyjna „Strzelanka”. Suma odpustowa o godz. 11.30. Po Mszy św. procesja Eucharystyczna. Właśnie w tym dniu przez cały czas będzie możliwość obejrzenia „Mobilnej wystawy misyjnej”, która prezentowana jest przez nasz Franciszkański Sekretariat Misyjny „Mutima”. Na wystawie tej prezentowane są eksponaty przywiezione przez naszych misjonarzy, którzy pracowali bądź pracują krajach Afryki i Ameryki Południowej. Wystawa ta będzie prezentowana w naszym ogrodzie klasztornym. Wstęp wolny. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy.

5. Pragniemy wyrazić gorące podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji „Dnia Świętego Antoniego”. Dziękujmy Komitetowi Organizacyjnemu, druhom strażakom, Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej, Stowarzyszeniu „Młoda Alwernia” , animatorom dziecięcym ze studia „SK -ART”, dzieciom które występowały, Państwu Borowskim za sponsorowanie lodów i słodyczy. Mamy nadzieję, że ten dzień wpisze się na stałe do naszego parafialnego życia.

6. We wtorek o godzinie 18:00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego.

7. Dziękujemy mieszkańcom ul. Patelskiego oraz ul Prusa nr od 1 do 35 za posługę sprzątania świątyni. Zamówiona Msza św. odprawi się 17 września o godz. 18.00. W bieżącym tygodniu o tę posługę prosimy Parafian z ul. Prusa od nr 36 do końca.

Komentowanie jest wyłączone.