Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 17 maja 2015

1. Przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pozdrawiamy uczestników niedzielnej Eucharystii i życzymy błogosławionych owoców wspólnej modlitwy i spotkania ze Zmartwychwstałym Panem. Ofiary zebrane dziś na tacę są przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży w przyszłym roku w Krakowie.

2. W liturgii bieżącego tygodnia:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika,
– we wtorek – kolejny dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego. O godz. 7.00 Msza św. z kazaniem oraz nabożeństwo ku czci św. Antoniego z ucałowaniem relikwii Świętego z Padwy,
– w środę – święto św. Bernardyna ze Sieny, kapłana,
– w sobotę – święto poświęcenia bazyliki św. Ojca Franciszka z Asyżu,

3. O. Zbigniew przyjmuje w dalszym ciągu zapisy na tradycyjną pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki Pana Jezusa, na dzień 30 maja w sobotę. Wyjazd po Mszy św. o godz. 7 rano.

4. Dziękujemy mieszkańcom ul. Kasztanowej za posługę sprzątania świątyni. Zamówiona Msza św. odprawi się 8 czerwca o godz. 7.00 a od klasztoru 11 czerwca. W tym tygodniu o tę posługę prosimy mieszkańców ul. Wiosennej, Bernardyńskiej i Jurajskiej,

5. Za dwa tygodnie 31 maja w ogrodzie klasztornym tradycyjna Majówka u Bernardynów. Początek o godz. 14.00. Ta świetna rodzinna impreza jak zwykle zawierać będzie sporo atrakcji. Oprócz naszego rodaka Andrzeja Grabowskiego gościć będziemy znanego wokalistę Grzegorza Wilka, znanego z telewizyjnych programów: Jaka to melodia, Szansa na sukces czy Droga do gwiazd, będą grupy taneczne, gimnastyczne, teatralne. Będzie grojecka grochówka i wielkie grillowanie, będą konkursy i zabawy dla dzieci. Dla każdego coś miłego. Jak zwykle prosimy o wsparcie w przygotowaniu naszej majówki. Chętni do upieczenia ciast niech wpisują się na listę w zakrystii i przy wejściach do kościoła. Na potrzeby konkursów dziecięcych prosimy jak co roku o fanty. Wszelkie zabawki i gadżety są mile widziane. Na naszą majówkę już dziś zapraszamy wszystkich chętnych, dla nikogo miejsca i odrobiny strawy na pewno nie zabraknie.

Komentowanie jest wyłączone.