Uroczystość Zesłania Ducha Św. – 15 maja 2016

1. Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Św. . Pozdrawiamy uczestników niedzielnej Eucharystii i życzymy błogosławionych owoców wspólnej modlitwy i obfitości darów Ducha Św. potrzebnych do bogobojnego życia.

2. W liturgii bieżącego tygodnia:
– w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
– we wtorek – wspomnienie św. Paschalisa Baylon, zakonnika i kolejny dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego. O godz. 7.00 Msza św. z kazaniem oraz nabożeństwo ku czci św. Antoniego z ucałowaniem relikwii Świętego z Padwy,
– w środę – wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika,
– w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
– w piątek święto św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera,

3. Dziękujemy mieszkańcom ulic: Widokowa i Ogrodowa za posługę sprzątania świątyni. Zamówiona Msza św. odprawi się 5 października o godz. 18.00 a od klasztoru 8 października. W tym tygodniu o tę posługę prosimy mieszkańców ulicy Dąbrowskiej.

4. Za tydzień 22 maja w ogrodzie klasztornym tradycyjna Majówka u Bernardynów. Początek o godz. 14.00. Ta świetna rodzinna impreza jak zwykle zawierać będzie sporo atrakcji. Oprócz naszego rodaka Andrzeja Grabowskiego gościć będziemy znanego i lubianego satyryka Marcina Dańca, będą grupy taneczne, gimnastyczne, teatralne. Będzie grojecka grochówka i wielkie grillowanie, będą konkursy i zabawy dla dzieci. Będą żołnierze Wojska Polskiego ze swoim sprzętem i wyposażeniem. Dla każdego coś miłego. Jak zwykle prosimy o wsparcie w przygotowaniu naszej majówki. Chętni do upieczenia ciast niech wpisują się na listę w zakrystii i przy wejściach do kościoła. Na potrzeby konkursów dziecięcych prosimy jak co roku o fanty. Wszelkie zabawki i gadżety są mile widziane. Na naszą majówkę już dziś zapraszamy wszystkich chętnych, dla nikogo miejsca i odrobiny strawy na pewno nie zabraknie.

7. W minionym tygodniu odbył się w Porębie pogrzeb śp. Jana Włodarskiego, wieloletniego radnego miasta i gminy Alwernia. Pomódlmy się za duszę tego wielce zasłużonego społecznika.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj mu świeci,

niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym.

Amen.

Komentowanie jest wyłączone.