V Niedziela Wielkiego Postu – 29.03.2020.

 V Niedziela Wielkiego Postu 29.03.2020

  1. Przeżywany 5 Niedzielę Wielkiego Postu. Pozdrawiamy wszystkich, którzy pozostają z nami w duchowej łączności poprzez transmisję Mszy św. z naszego kościoła.
  2. W związku trwającą epidemią koronawirusa jesteśmy zmuszeni odwołać rocznicę I Komunii św. w tym roku. Natomiast I Komunia św. zostaje przeniesiona na 20 września 2020 roku pod warunkiem, że stan epidemii zostanie odwołany i dzieci powrócą do szkół.
  3. W związku z zaistniałą sytuacją obchody Triduum Paschalnego będą odbywać się bez udziału wiernych. W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa. Bardzo prosimy aby każda rodzina przygotowała w domu palmy. W czasie transmisji Mszy św. będzie błogosławieństwo palm.
  4. Wobec niemożliwości przeprowadzenia spowiedzi w formie tradycyjnej tzn. przy użyciu konfesjonałów postanowiliśmy iż spowiedź przez najbliższe tygodnie będzie odbywać się w Kaplicy Matki Bożej Anielskiej znajdującej się na placu przy kościele oczywiście w ograniczonym zakresie. Spowiedź będzie odbywać się w niedzielę w czasie sprawowania Mszy św. oraz w tygodniu w godz. 7.00 – 8.00; 18.00-19.00. Przy okazji spowiedzi będzie można otrzymać Komunię św. Prosimy jednak aby korzystać z tej możliwości w sposób odpowiedzialny. Pamiętajmy, że zdrowie nasze oraz naszych bliźnich jest najważniejsze. Nieodpowiedzialne zachowanie może doprowadzić do zupełnego zaniechania spowiedzi w czasie trwania epidemii. Bardzo prosimy aby korzystając ze spowiedzi stosować się do zalecenia Ministra Zdrowia z 24 marca br. Unikać gromadzenia się oraz zachowania odpowiedniej odległości. 5
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie wspierają nas ofiarami poprzez wpłaty na nasze konto klasztorne; składamy serdeczne „Bóg zapłać”.6
  6. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa znajduje się skarbona gdzie można składać dobrowolne ofiary na utrzymanie kościoła i klasztoru.7
  7. Prosimy wszystkich o utrzymywanie duchowej łączności z nami poprzez udział w Mszach św. transmitowanych z naszego kościoła za pośrednictwem Facebooka i You Tuba (wejścia przez naszą stronę internetową).
  8. Pamiętajmy aby w naszych rodzinach i naszych domach codzienne odmawiać Różaniec lub Koronkę do Bożego Miłosierdzia a także tekst modlitwy do św. Szymona z Lipnicy (tekst jest umieszczony na naszej stronie internetowej i na Facebooku). Korzystajmy także często z Komunii św. duchowej.
  9.  Ogłoszenia dotyczące obchodów Wielkiego Tygodnia zostaną podane wkrótce i zostaną umieszczone w Gablotach przy kościele, na naszej stronie internetowej oraz na naszym Facebooku.
  10. Wszystkim w nadchodzącym Tygodniu życzymy franciszkańskiego „Pokoju i dobra”.

Komentowanie jest wyłączone.