VENI VIDI VICI czyli Dni Wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza 4 – 6 lutego

pilkarzeKalwarię Zebrzydowską, jak zwykle o tej porze roku, zalała fala wyjątkowych pielgrzymów. Bazylikę Matki Bożej Anielskiej wypełnił śpiew, wydobywający się z wielu chłopięcych i męskich gardeł. Klasztorne krużganki ożyły śmiechem i rozmowami ministrantów i lektorów służących przy ołtarzach w różnych miastach bernardyńskiej prowincji. Dni Wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza stały się areną duchowej i sportowej gimnastyki ministranckiej braci.

W Kalwarii nie mogło zabraknąć reprezentacji naszego klasztoru. Ministranci, od tych najmniejszych do tych z brodami, pod wodzą swojego moderatora o. Izydora i dwóch nieustraszonych opiekunów wyruszyli na spotkanie z Bogiem i swoimi kolegami z innych bernardyńskich świątyń.

Centrum zawiązanej wspólnoty stanowiła, jak zawsze Eucharystia, podczas której dziękowaliśmy za łaskę służby przy ołtarzu Pańskim, za miłość w naszych rodzinach i posługę moderatorów lokalnych grup służby liturgicznej. Nasze dziękczynienia i prośby przedstawialiśmy Bogu za pośrednictwem Matki Bożej Kalwaryjskiej, która nigdy nie odwraca się od modlących się z ufnością pielgrzymów.

Zgodnie z zasadą: „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, organizujący dni wspólnoty o. Sebastian, zadbał o rozwój naszej tężyzny fizycznej. A mówiąc prościej, stworzył nam okazję to wyładowania młodzieńczej energii w sposób nieszkodzący nikomu. W sobotę (dzień drugi) w trzech kategoriach wiekowych odbyły się konkursy: piłki nożnej halowej, tenisa stołowego oraz wiedzy biblijnej.

Trzeba przyznać że, zawodnicy Alwerni, biorąc udział we wszystkich konkurencjach, w każdej z kategorii wiekowych, choć nie zawsze odnosili największe sukcesy, to bez wyjątku godnie reprezentowali swoją wspólnotę. Jeśli już mowa o wygranych, to bez fałszywej skromności… jest się czym pochwalić. Reprezentacja lektorów w kategorii szkół średnich i studentów zajęła pierwsze miejsce w rozgrywkach piłki nożnej halowej, wygrywając wszystkie mecze. Królem strzelców został Mateusz Pocztowski (7 bramek w 4 meczach). Świetnie na bramce spisywał się Krzysztof Łupina (1 stracona bramka w 4 meczach). Drużyna Alwerni, pod wodzą kapitana Michała Siemka udowodniła wolą walki, że nawet w „podeszłym” wieku studenckim można odnosić sukcesy.

Kolejne, równie ważne dla nas sukcesy to: pierwsze miejsce Pawła Jarosza w konkursie wiedzy biblijnej w kategorii szkół gimnazjalnych, trzecie miejsce duetu Maciej Skowroński, Patryk Niedźwiecki w konkursie wiedzy biblijnej w kategorii szkół średnich i studentów, oraz trzecie miejsce Mateusza Tomaszka w zawodach tenisa stołowego w kategorii szkół podstawowych.

Pełni pozytywnych wrażeń, umocnieni modlitwą i uradowani sukcesami wróciliśmy do domu, dziękując Bogu za czas dni wspólnoty.

Dziękujemy serdecznie za życzliwość i cierpliwość naszym opiekunom: o. Izydorowi, Panu Tomkowi i Panu Irkowi, życząc im miłego wypoczynku i szybkiego powrotu do formy po wspólnym wyjeździe z ministrantami.

Komentowanie jest wyłączone.