Witajcie w domu!

4grKiedy trzykrotnie uderzono w sygnaturkę, a procesja wyłoniła się z ciemnej kruchty, z chóru rozległ się śpiew:

Jeden jest tylko Pan, tutaj jest Jego Dom.
Klęknijcie z nami, którzy tu wchodzicie i razem chwalmy Go.
Miejsce to wybrał Pan, aby wysłuchać nas.
Śpiewajmy wszyscy słudzy Jego Domu, Bogu oddajmy cześć.

W ten oto sposób, podczas uroczystej Mszy Świętej 4 grudnia o godzinie 10.00, dziękowaliśmy Bogu za łaskę powrotu do Jego Domu, który od lat jest również naszym duchowym schronieniem. Po raz pierwszy od tragicznego marcowego wieczoru, mogliśmy uczestniczyć w Eucharystii odprawianej w murach alwernijskiego sanktuarium. Co prawda, prace związane z renowacją wnętrza świątyni będą trwały jeszcze wiele miesięcy, jednak już teraz odczuwamy wielką ulgę, mogąc modlić się w naszym kościele.

Celebrujący Mszę Św. o. Bolesław, gwardian klasztoru oo. Bernardynów, dziękował wszystkim ludziom dobrej woli, którzy na różne sposoby wspierają dzieło odbudowy kościoła i konwentu. Podkreślał jednocześnie, że naszą wspólnotę parafialną czeka jeszcze wiele wysiłku i pracy zanim świątyni Pana Jezusa Miłosiernego zostanie przywrócony dawny blask.

Kolejnego powitania parafian, podczas Mszy o 11.30 dokonał o. Leonard. Kiedy jako pieśń na wejście odśpiewano balladę o alwernijskiej świątyni, a celebrans pozdrowił zgromadzonych słowami: „Witajcie w Domu!”, w oczach wielu pojawiły się szczere łzy wzruszenia i radości. Dziewięć długich miesięcy rozłąki dobiegło końca! Wreszcie jesteśmy u siebie, jesteśmy w domu naszego Boga.

Za upragniony powrót do naszego Domu, Bogu niech będą dzięki!

Tekst: Kuba Biel

Komentowanie jest wyłączone.