XV Niedziela Zwykła – 13 lipca 2017

  1. Przeżywamy XV Niedzielę Zwykłą. Pozdrawiamy wszystkich pielgrzymów i gości oraz dziękujemy za wspólną modlitwę u stóp Pana Jezusa Miłosiernego. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą i ofiarami wspierają nasze prace remontowe a szczególnie kolejnym ofiarodawcom na wykonanie nowych ławek w kościele: pewnej osobie z Alwerni (ofiara 500 zł), rodzinie z Alwerni (ofiara 3.750 zł), następnej rodzinie z Alwerni (ofiara 1.000 zł), i kolejnej rodzinie z Alwerni (ofiara również 1.000 zł) oraz IX Róży Kobiet (ofiara 450 zł).
  2. W liturgii tygodnia czcimy:
  • we wtorek święto św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;
  • w środę wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel (M.B. Szkaplerznej);
  • w piątek święto św. Szymona z Lipnicy, kapłana, naszego Współbrata z Prowincji Zakonnej OO. Bernardynów.

3. Najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask a także orędownictwa Matki Najświętszej i wstawiennictwa świętych Patronów kierujemy pod adresem Solenizantów i Jubilatów bieżącego tygodnia.

4. Dziękujemy za posługę sprzątania świątyni mieszkańcom ul. Mickiewicza. Msza św. zamówiona odprawi się 20 sierpnia o godz. 18.00 a od klasztoru 11 września. W tym tygodniu prosimy o tę posługę mieszkańców ul. Kasztanowej, numery parzyste.

5. Ogłoszenia natury społecznej:

  • Burmistrz Gminy Alwernia informuje, że w związku z rządowym programem dla rodzin wielodzietnych w Ośrodku Pomocy Społecznej w Alwerni przyjmowane są wnioski o wydanie bezpłatnej Karty Dużej Rodziny dla wszystkich rodzin posiadających przynajmniej trójkę dzieci. Karta oferuje system zniżek i innych dodatkowych uprawnień. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Ośrodka.
  • Informujemy, że od dnia 14 lipca zostaje uruchomiony nowy Dom Seniora w Alwerni przy ul. Gęsikowskiego 16. Ośrodek oferuje pobyty krótko i długoterminowe oraz rehabilitację. Osoby chętne prosimy o kontakt w Przychodni Lekarskiej lub na stronie internetowej: www.domsenioraalwernia.pl

6. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Józef Białas, lat 79, zamieszkały na Osiedlu Kamionki. Pomódlmy się za jego duszę

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj mu świeci,

niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym.

Amen.

Komentowanie jest wyłączone.