XXIX Niedziela Zwykła – uroczystość św. Jana Kantego – 20.10.2019

  1. Przeżywamy dziś uroczystość św. Jana Kantego, głównego Patrona naszej Archidiecezji. Pozdrawiamy wszystkich i dziękujemy za wspólną modlitwę. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele. Obejmujemy naszą modlitwą wszystkich Misjonarzy i Misjonarki, którzy po całej Ziemi głoszą ludziom Dobrą Nowinę o Chrystusie Odkupicielu świata i człowieka.

2. W liturgii bieżącego tygodnia:
– w poniedziałek wspomnienie Bł. Jakuba Strzemię, biskupa,
– we wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża,
– w środę święto św. Jana Kapistrana, założyciela naszej Prowincji OO. Bernardynów,

3. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30.

4. Przez cały październik przyjmujemy na wypominki jednorazowe, miesięczne i roczne za naszych
zmarłych. Wypominki jednorazowe będą odczytywane we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Za zmarłych polecanych w wypominkach miesięcznych będzie przez cały listopad Msza św.
poprzedzona półgodzinną modlitwą, w dni powszednie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 15.00. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będą Msze św. we wszystkie niedziele roku o. godz. 15.00, poprzedzone półgodzinną modlitwą z odczytywaniem wypominek. Karty do
wypisywania imion zmarłych znajdują się na ołtarzach bocznych w nawie głównej i transepcie.

5. Parafia w Regulicach organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 1 do 8 lutego 2020 roku. Koszt pielgrzymki to 1300 zł i 650 dolarów. Zgłoszenia chętnych do 30 października. Więcej informacji u ks. wikarego – Pawła Masłonia.

6. Dziękujemy mieszkańcom Bloku Nr 3 z Osiedla Chemików za posługę sprzątania świątyni. Zamówiona Msza św. odprawi się 3 grudnia o godz. 7.30. W tym tygodniu o tę posługę prosimy Parafian z Bloku Nr 4.

Komentowanie jest wyłączone.