XXVI Niedziela Zwykła – 29.09.2019

  1. Przeżywamy dziś 26 niedzielę zwykłą. Pozdrawiamy wszystkich uczestników niedzielnej Eucharystii i dziękujemy za wspólną modlitwę.  
  2. W liturgii bieżącego tygodnia:

– w poniedziałek wspomnienie św. Hieronima, doktora Kościoła,

– we wtorek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,

– w środę wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów,

– w piątek uroczystość św. Ojca Franciszka, Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. Uroczysta Msza św. z kazaniem o godz. 18.00 a po Mszy św. będzie tradycyjne nabożeństwo Transitus, upamiętniające chwalebną śmierć św. Ojca Franciszka, na które zapraszamy wszystkie grupy duszpasterskie, spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 17.30,

– w sobotę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,

     3.  Nabożeństwo różańcowe od wtorku codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do licznego udziału  zwłaszcza Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich Rodziców

     4.  Przez cały październik przyjmujemy na wypominki jednorazowe, miesięczne i roczne za naszych zmarłych. Wypominki jednorazowe będą odczytywane we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Za zmarłych polecanych w wypominkach miesięcznych będzie przez cały listopad Msza św.  poprzedzona półgodzinną modlitwą, w dni powszednie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 15.00.  Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będą Msze św. we wszystkie niedziele roku o godz. 15.00, poprzedzone półgodzinną modlitwą z odczytywaniem wypominek. Karty do  wypisywania imion zmarłych znajdują się na ołtarzach bocznych w nawie głównej i transepcie.

     5.  O. Zbigniew zaprasza na Dróżki za Zmarłych do Kalwarii Zebrzydowskiej, pielgrzymka wyruszy w sobotę 26 października po Mszy św. o godz. 7 rano. Zapisy w zakrystii.

     6.  / ogłoszenie społeczne /

          –  Powołana została do życia grupa AA „Akron”. Zaprasza ona osoby uzależnione,  współuzależnione, sympatyków oraz każdego zainteresowanego programem zdrowienia z alkoholizmu na cotygodniowe mityngi w każdy poniedziałek o godz. 17.00 do świetlicy „RADAR” w Babicach przy ul. Zakopiańskiej 23. Pierwszy mityng odbędzie się 7 października.

     7.   Dziękujemy mieszkańcom ul. Dąbrowskiej za posługę sprzątania świątyni. Zamówiona Msza św. odprawi się 15 stycznia o godzinie 18.00. W tym tygodniu o tę posługę prosimy Parafian z Os. Chemików, Blok Nr 1.

Komentowanie jest wyłączone.