Zostań BOHATEREM! Szlachetna paczka

dudekW każdym człowieku drzemie ukryte pragnienie niesienia pomocy innym, bycia prawdziwym bohaterem. Być może odkryłeś je w sobie, ale nie wiesz jak je zrealizować.

Chcesz pomagać mądrze i bezpośrednio, konkretnej osobie lub rodzinie w Twoim sąsiedztwie, jednak dotąd nie znalazłeś odpowiedniej alternatywy. Dlatego ogólnopolska akcja SZLACHETNA PACZKA jest właśnie dla Ciebie!

W tym roku radość świątecznego obdarowywania może zagościć również w ALWERNI. Zostań bezinteresownym darczyńcom i podaruj uśmiech najbardziej potrzebującym z Twojego otoczenia.

W naszym mieście po raz pierwszy utworzona została grupa wolontariuszy, którzy przeprowadzając wywiad środowiskowy wytypują osobę bądź rodzinę, która otrzyma świąteczną „szlachetną paczkę”. Aby skompletować listę najpotrzebniejszych rzeczy składających się na prezent dla potrzebujących nieodzowna jest pomoc ludzi dobrej woli, bezinteresownych darczyńców, pragnących wesprzeć konkretne osoby ze swojego najbliższego otoczenia.

Już za niedługo na stronie www.szlachetnapaczka.pl dostępne będą (anonimowe) opisy rodzin z naszego regionu potrzebujących pomocy materialnej. Zostań darczyńcą dla jednej z nich!

Zostań BOHATEREM! Podziel się radością z najbardziej potrzebującymi!

Wszelkie pytania i propozycje prosimy nadsyłać na maila naszej regionalnej grupy wolontaryjnej: szlachetna.alwernia@gmail.com

Już teraz dziękujemy za Twoje zainteresowanie!

Kuba Biel

Szczegóły projektu (za stroną: www.szlachetnapaczka.pl):

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.

W SZLACHETNEJ PACZCE prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.

W ramach SZLACHETNEJ PACZKI docieramy z pomocą do rodzin najbardziej potrzebujących, takich, które nie mają postawy roszczeniowej, których bieda jest ukryta. W szczególności docieramy do rodzin wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osób starszych i samotnych, rodzin, których dotknęło nieszczęście oraz takich, których bieda jest niezawiniona.

By akcja mogła się odbywać, niezbędna jest pomoc dobroczyńców, czyli osób, które wspierają SZLACHETNĄ PACZKĘ finansowo.

Komentowanie jest wyłączone.