Grupa Misteryjna „Pascha”

DSC_3315Grupa misteryjna PASCHA działa przy klasztor ze OO. Bernardynów w Alwerni już ponad 10 lat. Obecnie opiekunem grupy jest O. Izydor Władysław Wróbel, który swoją posługę pełni z wielkim zaangażowaniem i odpowiedzialnością.

Gdy zaczynaliśmy naszą działalność było nas niewielu. Obecnie grupa liczy ponad 100 osób, gdyż z roku na rok coraz więcej osób, z wielką ochotą z nami współpracuje. Są to w zasadzie mieszkańcy Alwerni, ale także spora grupa osób spoza, a nawet z Krakowa. Jest bardzo wiele dzieci, młodzieży, kobiet i mężczyzn. Są to ludzie różnych zawodów i przedstawiciele różnych grup społecznych, i tak np. dyrektorzy, prezesi, nauczyciele, przedstawiciele firm, urzędnicy, robotnicy, studenci, uczniowie i przedszkolaki. W Misteriach bierze także udział nasz O. Gwardian Bartłomiej Jakub Mazurkiewicz. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem i wielką chęcią pracują w grupie.

Co roku nasza grupa przygotowuje Misterium Męki Pańskiej – w czasie Świąt Wielkanocnych i Misterium Narodzenia Pańskiego w czasie Świąt Bożego Narodzenia.

Misterium Męki Pańskiej odtwarzamy w czasie Wielkiego Tygodnia. Można wtedy przeżyć wydarzenia, które miały miejsce w Niedzielę Palmową, Wielki Czwartek i Wielki Piątek. Czytaj więcej >>

Misterium Narodzenia Pańskiego, to niezwykłe wydarzenie Narodzenia naszego Pana, przeżywamy zawsze 24 grudnia o godz. 23.15. Czytaj więcej >>

Co roku tłumy wiernych gromadzą się, by wspólnie z nami uczestniczyć w Misteriach, zarówno Wielkanocnych, jak i Bożonarodzeniowych. Jest to wielkie przeżycie duchowe i religijne, które dostarcza nam wielu wzruszeń i pomaga nam właściwie przygotować się do Świąt Wielkanocnych i Świąt Bożego Narodzenia.

Obecność wiernych, z roku na rok coraz większa, utwierdza nas w przekonaniu, że to, co robimy jest słuszne i potrzebne. Potrzebna jest wspólna modlitwa, wspólna zaduma i zamyślenie. Gdy widzimy wzruszenie i łzy u wielu uczestników, jesteśmy pewni, że są to łzy szczere i prawdziwe, i jest to dla nas najlepsza i najpiękniejsza zapłata. Dla takich chwil warto robić, to co robimy. A robimy to z wielkim zaangażowaniem i każdy z nas stara się, by wszystko było jak najlepsze. Są piękne, kolorowe i stosowne do epoki stroje, piękna dekoracja, odpowiednia muzyka, niezwykłe światło i światłocienie. A wszystko to robimy my, zwykli ludzie, amatorzy, ale jest to nasza pasja i wiemy, że kiedyś młodzi ludzie będą kontynuowali to piękne dzieło.

Opiekunem grupy jest o. Lesław Zachura OFM

Fot. ©IBarcik

Właścicielem praw autorskich do zamieszczonych na stronie zdjęć jest ich autor. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.

Dodaj komentarz