Ogłoszenia duszpasterskie – 4 Niedziela Wielkanocna – 21 kwietnia 2024

 1. Drogim Parafianom i Gościom dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Niech dobry Bóg obdarzy Was swoim pokojem!  
 2. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  we wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski; jest to również 2. wtorek nowenny przed świętem św. Antoniego z Padwy.
  w środę – wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, męczennika.
  w czwartek – święto św. Marka, Ewangelisty.     
 3. W przyszłą niedzielę w naszym Sanktuarium będziemy gościć redakcję Radia Pallotti.fm z Krakowa wraz z dyrektorem – ks. Łukaszem Gołasiem SAC, który będzie głosił homilie na wszystkich Mszach Świętych. Będzie też można nabyć przy tej okazji jego książkę jak i inne ciekawe pozycje, a także zapoznać się z historią Radia i porozmawiać z jego redaktorami. Warto wspomnieć, że Radio Pallotti.fm współpracuje z naszym Zakonem, prowadzi audycje o naszych klasztorach, a także zrealizuje materiał dotyczący naszego klasztoru i Sanktuarium w związku w Jubileuszem 800 – lecia Stygmatyzacji św. Franciszka z Asyżu.
 4. Dzieci i młodzież z Alwerni i okolic zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniach Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej, które odbywają się w soboty o godz. 1500 w sali klasztornej. Zapraszamy również chłopców i dorosłych mężczyzn do naszej Liturgicznej Służby Ołtarza. Zbiórki odbywają się również w soboty o godz. 1000. Wszystkich prosimy o modlitwę
  o nowe powołania oraz o świętość tych, którzy służą Bogu i ludziom w Kościele.
 5. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1130 odbędzie się w sali klasztornej spotkanie dla Rodziców dzieci, które w tym roku będą obchodzić rocznicę I Komunii Świętej.        
 6. W tym tygodniu, o pomoc w sprzątaniu świątyni prosimy mieszkańców Bloku nr 11, cztery klatki.   

Komentowanie jest wyłączone.