Ogłoszenia duszpasterskie – 2 Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego – 7 kwietnia 2024

  1. Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wspólną modlitwę i życzymy Wam błogosławionych owoców dzisiejszego spotkania z Miłosiernym Panem.
  2. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
    w poniedziałek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
  3. W związku z Jubileuszem 800 – lecia Stygmatów św. Franciszka z Asyżu, Penitencjaria Apostolska udzieliła specjalnego odpustu (pod zwykłymi warunkami) dla wszystkich, którzy do końca 2024 r. nawiedzą nasz alwernijski kościół i zatrzymają się na modlitwę przed krzyżem oraz odmówią Ojcze Nasz, Wyznanie Wiary oraz wezwania do Pana Jezusa Ukrzyżowanego, NMP Bolesnej i św. Franciszka z Asyżu. Serdecznie zachęcamy wszystkich do skorzystania z tego wielkiego daru Bożej łaski.    
  4. Dziękujemy Druhom Strażakom z Alwerni za naprawę dachu na kościele i klasztorze, który został uszkodzony podczas wichury.    
  5. W środę, po Mszy św. wieczornej, odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego; natomiast w przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 1000, comiesięczne spotkanie Wspólnoty FZŚ.
  6. Ogłoszenie społeczne: Dyrektor Centrum Usług Społecznych w Alwerni informuje o możliwości składania wniosków o wypłatę dodatku osłonowego – jest to dopłata rządowa, która ma na celu zniwelować koszty energii, gazu i żywności. Wnioski można składać w siedzibie Centrum Usług Społecznych (budynek Urzędu Miejskiego w Alwerni, wejście od parkingu) do 30 kwietnia br. Szczegółowe informacje i wnioski dostępne są w CUS oraz na stronie internetowej cus-alwernia.pl.
  7. W tym tygodniu, o pomoc w sprzątaniu świątyni prosimy mieszkańców Bloku nr 10, 1 i 2 klatkę.

Komentowanie jest wyłączone.