Misterium Bożego Narodzenia

BN

Misterium Narodzenia Pańskiego, to niezwykłe wydarzenie Narodzenia naszego Pana, przeżywamy zawsze 24 grudnia o godz. 23.15. W tę wigilijną noc, gdy mrok otuli ziemię i oprószy białym śniegiem, gdy aniołowie pobudzą pasterzy i zaprowadzą do Betlejem, klasztorne wzgórze także zamienia się w „nasze alwernijskie Betlejem”, a każdy z nas nosi je we własnym sercu. Jest to wyjątkowe dzieło, gdyż jesteśmy świadkami niezwykłych wydarzeń Narodzenia naszego Pana Jezusa Chrystusa. Mimo, że mróz i zimno, bo wszystko dzieje się w klasztornym ogrodzie, to wszyscy z wielkim przejęciem uczestniczą w tych wydarzeniach.

Czasem proszono nas by powtórzyć Misterium jeszcze w inny dzień, by więcej osób mogło je zobaczyć. Niestety nie jest to możliwe, ponieważ uważamy, że nie jest to przedstawienie, które można zagrać kiedykolwiek. Można je pokazać tylko w tę jedyną „Świętą Noc”. Misterium Narodzenia Pańskiego jest okazją, aby wielka tajemnica naszej wiary – jaką jest wcielenie Syna Bożego – jeszcze bardziej stała się bliższa naszemu sercu i zachęciła nas do dziękczynienia Bogu za „wielkie rzeczy, które uczynił nam Wszechmocny”.

Fot. ©BBiałogłowicz

Właścicielem praw autorskich do zamieszczonych na stronie zdjęć jest ich autor. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.

Dodaj komentarz