Ogłoszenia duszpasterskie – 3 Niedziela Wielkanocna – 14 kwietnia 2024

  1. Wszystkim Parafianom, Gościom i Pielgrzymom dziękujemy za obecność, życzliwość i wspólną modlitwę oraz życzymy Wam błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.
  2. W bieżącym tygodniu:
    we wtorek – po Mszy Świętej o godz. 700 rozpoczniemy nowennę przed świętem św. Antoniego z Padwy.
    w środę – serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Sympatyków naszego klasztoru do wspólnej modlitwy w ramach dziewięciomiesięcznej nowenny przed uroczystością Stygmatów św. Franciszka z Asyżu. W tym dniu trwać będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Cudownego Obrazu Pana Jezusa. Następnie o godz. 1730 sprawowane będzie franciszkańskie nabożeństwo, a po nim uroczysta Eucharystia.
  3. Uczestników sierpniowej pielgrzymki do Sanktuariów Portugalii i Hiszpanii prosimy o wpłacanie kolejnej raty (w wysokości 2000 zł.) oraz dostarczenie wypełnionej Umowy.
  4. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1130 odbędzie się w sali klasztornej spotkanie dla Rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.
  5. Za posługę sprzątania naszego kościoła dziękujemy Parafianom z Bloku nr 10, drugiej klatce. Zamówiona Msza św. będzie sprawowana 29.05.2024 o godz. 1800. Natomiast w tym tygodniu, o pomoc w sprzątaniu świątyni prosimy mieszkańców Bloku nr 10, 3 i 4 klatkę. 
  6. Odpowiadając na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, pomódlmy się teraz w intencji ochrony życia osób nienarodzonych. Uczyńmy to słowami św. Jana Pawła II:  

O Maryjo, jutrzenko nowego świata, Matko żyjących, Tobie zawierzamy sprawę życia: spójrz, o Matko, na niezliczone rzesze dzieci, którym nie pozwala się przyjść na świat, ubogich, którzy zmagają się z trudnościami życia, mężczyzn i kobiet – ofiary nieludzkiej przemocy, starców i chorych zabitych przez obojętność albo fałszywą litość.

Spraw, aby wszyscy wierzący w Twojego Syna potrafili otwarcie i z miłością głosić ludziom naszej epoki Ewangelię życia. Wyjednaj im łaskę przyjęcia jej jako zawsze nowego daru, radość wysławiania jej z wdzięcznością w całym życiu oraz odwagę czynnego i wytrwałego świadczenia o niej, aby mogli budować, wraz z wszystkimi ludźmi dobrej woli, cywilizację prawdy i miłości na cześć i chwałę Boga Stwórcy, który miłuje życie. Amen.

Komentowanie jest wyłączone.