Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego – 31 marca 2024

  1. Kochani Parafianie, drodzy Goście i Pielgrzymi! Wielkanoc jest świętem nowego stworzenia. Jezus zmartwychwstał i już nie umiera. Otworzył nam bramy do nowego życia, w którym nie ma już choroby ani śmierci! – Niech ta radosna wieść, która od dzisiejszego poranka okrąża cały chrześcijański świat zagości również i w naszych sercach, przynosząc prawdziwy pokój i dobro.
  2. (Dzisiaj nie będzie wypominek o godz. 1430.)W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Ofiary składane jutro na tacę będą przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  3. Oktawa Wielkanocy, którą dziś rozpoczynamy, jest przedłużeniem świętowania Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nie będzie także pierwszoczwartkowej adoracji. Natomiast w I piątek miesiąca okazja do spowiedzi na porannych Mszach św. oraz wieczorem od godz. 1730.
  4. Za tydzień obchodzić będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, 15 minut przed każdą Eucharystią odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, natomiast o godz. 1500 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej Msza św.
  5. Pragniemy z radością przypomnieć, że z racji Jubileuszu 800 – lecia Stygmatów św. Franciszka z Asyżu, Penitencjaria Apostolska udzieliła specjalnego odpustu zupełnego (pod zwykłymi warunkami) dla wszystkich, którzy od Wielkiego Piątku do końca roku nawiedzą nasz alwernijski kościół i będą w nim uczestniczyć w obrzędach jubileuszowych lub przez stosowny czas oddadzą się pobożnym rozmyślaniom przed Krzyżem i odmówią Ojcze Nasz, Wyznanie Wiary oraz wezwania do Pana Jezusa Ukrzyżowanego, NMP Bolesnej i św. Franciszka z Asyżu. Osoby starsze, chore i wszystkie, które z poważnej przyczyny nie mogą wyjść z domu, również będą mogły uzyskać Odpust zupełny, jeśli przed jakimkolwiek świętym obrazem połączą się duchowo z obchodami jubileuszowymi, ofiarowując miłosiernemu Bogu swoje modlitwy, cierpienia czy też trudy własnego życia.
  6. O pomoc w sprzątaniu świątyni prosimy mieszkańców Bloku nr 9, 3 i 4 klatkę.
  7. Z racji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, pragniemy raz jeszcze wyrazić naszą ogromną wdzięczność wszystkim naszym Dobrodziejom, za duchowe i materialne wspieranie utrzymania kościoła i klasztoru; grupie misteryjnej Pascha za przygotowanie corocznego Misterium Paschalnego; Policji i Strażakom za zabezpieczenie wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej; Strażakom dziękujemy także za wartę przy Grobie Pańskim; Akcji Katolickiej i Darczyńcom za przygotowanie paczek świątecznych dla ubogich Rodzin; br. Kleofasowi za budowę Grobu Pańskiego i wszelkie prace w świątyni i wokół niej; Liturgicznej Służbie Ołtarza za trud włożony w przygotowanie Asyst Liturgicznych; Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej, Scholi liturgicznej i naszym organistom za przepiękną oprawę muzyczną; Wam wszystkim za liczne korzystanie z Sakramentu Pokuty oraz za każde życzenia świąteczne, kierowane pod naszym adresem. Wielkie Bóg zapłać!    

Komentowanie jest wyłączone.