Wspólnota klasztoru

o. Lesław Zachura – 13.02.1965r., święcenia kapłańskie 16.5.1991r., mgr Teologii PAT. Misjonarz w Zimbabwe (Afryka), duszpasterz w Niemczech i Szkocji. W klasztorze jest gwardianem i proboszczem oraz opiekunem Grupy Misteryjnej „Pascha” i  Akcji Katolickiej.

o. Bartłomiej

o. Bartłomiej Mazurkiewicz – ur. 24.07.1952, święcenia kapłańskie 4.06.1985, dr teologii KUL. W klasztorze jest wikarym klasztoru oraz ekonomem.

o. Anicet Piotr Gruszczyński – ur. 19.03.1983r., święcenia kapłańskie 19.06.2010 r., dr Teologii fundamentalnej (KUL). W klasztorze jest duszpasterzem Grupy Biblijnej, opiekunem kandydatów do bierzmowania, moderatorem Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej i Dzieci Bożych, oraz katechetą w przedszkolu w Alwerni. Jest także Wicerektorem i profesorem Wyższego Seminarium Duchownego oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Moderatorem formacji ciągłej w Prowincji oo. Bernardynów.

o. Pio Paweł Trzeciak– ur. 13.04.1992r., święcenia kapłańskie 6.06.2020r., magister Teologii UPJPII w Krakowie. W klasztorze jest wikarym parafii oraz katechetą w szkole podstawowej w Alwerni i w Brodłach. Przygotowuje dzieci do I Komunii św. i rocznicy,a także jest opiekunem LSO w Alwerni.

o. Manswet

o. Manswet Smalcerz – ur. 4.10.1934r., święcenia kapłańskie  29.06.1962r. Jubilat, w klasztorze jest spowiednikiem i kronikarzem.

br. Andrzej

br. Andrzej Występek – ur. 15.05.1936r., śluby zakonne 28.09.1975r. Jubilat.

DSCF3606

o. Zbigniew Krzystek – ur. 14.02.1940r., święcenia kapłańskie 25.06.1965r., mgr Teologii (KUL). Jubilat, w klasztorze jest spowiednikiem i opiekunem Grup Żywego Różańca oraz odpowiedzialnym za odwiedziny chorych. W przeszłości prowadził liczne rekolekcje i misje ludowe na terenie całego kraju.


Kleofas Jan Gerlach – ur. 24.05.1963r., śluby zakonne 4.10.2013r., w klasztorze pełni funkcję zakrystiana.

Komentowanie jest wyłączone.