Ogłoszenia duszpasterskie – 5 Niedziela Wielkanocna – 28 kwietnia 2024

 1. Wszystkim Parafianom, Gościom i Pielgrzymom dziękujemy za obecność, życzliwość
  i wspólną modlitwę oraz życzymy Wam błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.
 2. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  w poniedziałek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy.
  w środę – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. W tym dniu rozpoczniemy tradycyjne nabożeństwa majowe, które będziemy sprawować codziennie o godz. 1730. Po majówce rozdawane będą w zakrystii pamiątkowe naklejki dla najmłodszych uczestników. W tym roku podczas nabożeństw majowych będziemy odwiedzali rozsiane po całym świecie sanktuaria, w których szczególnie czczona jest Matka Boża.
  w czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła. Z racji przygotowań do I Komunii Świętej, nie będzie w tym dniu adoracji pierwszoczwartkowej.
  w piątek – uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.w sobotę – wspomnienie św. Floriana, męczennika.       
 3. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną wyjątkowo odbędą się w I czwartek miesiąca, czyli 2 maja.      
 4. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 1130 grupa trzydzieściorga dzieci przeżywać będzie uroczystość I Komunii Świętej. Próby ceremonii odbędą się we wtorek i czwartek o godz. 1830 oraz w sobotę po spowiedzi o godz. 900.     
 5. Za posługę sprzątania naszego kościoła dziękujemy Parafianom z Bloku nr 11, czterem klatkom. Zamówiona Msza św. będzie sprawowana 27.06.2027 o godz. 1800. Natomiast w tym tygodniu, o pomoc w sprzątaniu świątyni prosimy Rodziców dzieci pierwszokomunijnych. 
 6. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Wojciech Woźniak z ul. Kasztanowej oraz śp. Władysława Iskra – siostra o. Czesława. O dacie jej pogrzebu poinformujemy Was poprzez Facebook. Pomódlmy się teraz za naszych zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Komentowanie jest wyłączone.