22 Niedziela Zwykła – 2 września 2018

1. Przeżywamy 22 Niedzielę Zwykłą. Pozdrawiamy uczestników niedzielnej Eucharystii i życzymy obfitości łask Bożych w nadchodzącym tygodniu. Pozdrawiamy szczególnie Dzieci i Młodzież, które rozpoczynają nowy rok szkolny i życzymy im wielorakich Darów Ducha Św. w zdobywaniu wiedzy i formacji duchowej na drodze ku dorosłości i chrześcijańskiej dojrzałości. Dziś z racji 1 niedzieli miesiąca zamiast kazania Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W liturgii bieżącego tygodnia:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
– w piątek – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwa i spowiedź według stałego porządku,
– w sobotę – święto Narodzenia N. M. Panny… Msze św. z kazaniem o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00, po każdej Mszy św. poświęcenie ziarna pod zasiew z racji Matki Bożej Siewnej,

3. Pierwsze powakacyjne spotkanie Kręgu Biblijnego we środę 4 września o godz. 19.30.

4. W przyszłą niedzielę 9 września po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie Rodziców, których Dzieci w przyszłym roku przystąpią do 1 Komunii Św.

5. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla wszystkich będzie w poniedziałek 3 września o godz. 9.00.

6. Szkoła Podstawowa w Porębie Żegoty zaprasza do uczestnictwa w IV Biegu Porębskim, który odbędzie się w dniu 9 września o godz. 10.00 – start przed szkołą. Szczegóły na stronie internetowej Biegu i na plakatach. W programie również gra miejska dla drużyn 3 – 5 osobowych. Zapowiada się wspaniała zabawa i cenne nagrody. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych.

7. W miesiącach wakacyjnych dokonaliśmy remontu kapitalnego obu pieców centralnego ogrzewania, które uległy poważnej awarii pod koniec minionego sezonu grzewczego. Dzięki zaprzyjaźnionej firmie Naftomontaż koszty naprawy wyniosły ledwie kilkanaście tysięcy złotych, a zakup nowych kosztowałby ponad 50 tys. Jednak ta naprawa znacząco naruszyła ograniczony budżet klasztoru. W tej sytuacji zwracamy się do naszych Parafian i Sympatyków o wsparcie finansowe, aby zapewnić ogrzewanie kościoła na zbliżający się sezon grzewczy. W przyszłą niedzielę odbędzie się po Mszach św. kwesta na ten cel i za Waszą życzliwość już dziś dziękujemy.

8. Dziękujemy mieszkańcom ul. Sienkiewicza za posługę sprzątania świątyni. Msza św. zamówiona odprawi się 7 grudnia o godz. 18.00. Pozostałe terminy zamówionych intencji podamy w późniejszym terminie. W bieżącym tygodniu o tę posługę prosimy Parafian z ul. Mickiewicza.

Komentowanie jest wyłączone.