25 Niedziela Zwykła – 23 września 2018

1. Przeżywamy dziś 25 niedzielę zwykłą. Pozdrawiamy wszystkich uczestników niedzielnej Eucharystii i dziękujemy za wspólną modlitwę.

2. W liturgii bieżącego tygodnia:
– we wtorek – wspomnienie Bł. Władysława z Gielniowa, bernardyna
– w czwartek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera,
– w piątek – wspomnienie św. Wacława, męczennika,
– w sobotę – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała,

3. O. Zbigniew zaprasza na tradycyjne „Dróżki za Zmarłych” do Kalwarii Zebrzydowskiej na dzień 20 października. Zapisy od dzisiaj w zakrystii.

4. /ogłoszenia społeczne:/
– Burmistrz Gminy Alwernia zaprasza mieszkańców 24 września, w poniedziałek do sali nr 5 Urzędu Miejskiego na spotkanie w sprawie Projektu Ministerstwa Środowiska „Czyste Powietrze”. Ten program to możliwość uzyskania wsparcia finansowego właścicieli domów jednorodzinnych na ich ocieplenie, wymianę okien,
wymianę starych wysoko emisyjnych kotłów grzewczych. Więcej informacji na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

– Kandydat na Burmistrza Gminy Alwernia – Krystyna Wojtoń oraz kandydaci na Radnych: Monika Benbenkowska, Marian Tadeusz, Janusz Górecki i Krzysztof Łącki zapraszają mieszkańców miasta na spotkanie w dniu 30 września na godz. 11.00 do Sali OSP w Alwerni.

– Komitet Wyborczy Wyborców Tomasza Siemka „Gmina Razem” zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 14 października o godz. 16.00 w remizie OSP w Alwerni,

5. O posługę sprzątania świątyni prosimy w bieżącym tygodniu Parafian z ulic: Wiosenna, Bernardyńska i Jurajska.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. doroczna kwesta na potrzeby naszych misji w najbiedniejszych krajach Afryki i Ameryki Południowej.

Komentowanie jest wyłączone.