26 Niedziela Zwykła – 30 września 2018

1. Przeżywamy dziś 26 niedzielę zwykłą. Pozdrawiamy wszystkich uczestników niedzielnej Eucharystii i dziękujemy za wspólną modlitwę.

2. W liturgii bieżącego tygodnia:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,
– we wtorek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów,
– w czwartek – uroczystość św. Ojca Franciszka, Msze św. z kazaniem o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00 a po Mszy św. wieczornej będzie tradycyjne nabożeństwo Transitus, upamiętniające chwalebną śmierć św. Ojca Franciszka, na które zapraszamy wszystkie grupy duszpasterskie,
– w piątek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, i pierwszy piątek miesiąca, po Mszy św. o godz. 7.00 Adoracja Najśw. Sakramentu, o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe i spowiedź pierwszopiątkowa.

3. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do licznego udziału wszystkich, zwłaszcza Dzieci przygotowujące się do 1 Komunii św. i ich Rodziców.

4. Przez cały październik przyjmujemy na wypominki jednorazowe, miesięczne i roczne za naszych zmarłych. Wypominki jednorazowe będą odczytywane we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Za zmarłych polecanych w wypominkach miesięcznych będzie przez cały listopad Msza św. poprzedzona półgodzinną modlitwą, w dni powszednie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 15.00. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będą Msze św. we wszystkie niedziele roku o godz. 15.00, poprzedzone półgodzinną modlitwą z odczytywaniem wypominek. Karty do wypisywania imion zmarłych znajdują się na ołtarzach bocznych w nawie głównej i transepcie.

5. O. Zbigniew zaprasza na Dróżki za Zmarłych do Kalwarii Zebrzydowskiej, pielgrzymka wyruszy w sobotę 20 października po Mszy św. o godz. 7 rano. Zapisy w zakrystii.

6. Spotkanie Kręgu Biblijnego we środę 3 października o godz. 19.30.

7. / ogłoszenie społeczne /
– Komitet Wyborczy Wyborców „Nadzieja Gminy Alwernia” i Beata Nadzieja Szpila zapraszają mieszkańców Alwerni na spotkanie w dniu 7 października na godz. 11.00 do sali OSP w Alwerni.

8. Dziękujemy mieszkańcom ul. Wiosennej za posługę sprzątania świątyni. Zamówiona Msza św. odprawi się 28 grudnia o godzinie 18.00. W tym tygodniu o tę posługę prosimy Parafian z ulic: Skłodowskiej, Żaczków i Krakowska.

9. Dziś, jak ogłaszaliśmy, po Mszach św. doroczna kwesta na potrzeby naszych misji w Afryce i Ameryce Południowej. Z tej racji kazania głosi Br. Diakon Maksymin z Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszystkim darczyńcom szczerze dziękujemy.

Komentowanie jest wyłączone.