3 Niedziela Wielkiego Postu – 4 marca 2018

1. Przeżywamy 3 Niedzielę W. Postu. Pozdrawiamy parafian, sympatyków, pielgrzymów i dziękujemy za wspólną modlitwę. Dziś z racji I Niedzieli miesiąca zamiast kazania po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Przez cały Wielki Post Droga Krzyżowa w piątki o godz. 6.30 i 17.30 a w niedziele po Mszy św. o godz. 8.30, prowadzona tradycyjnie przez mężczyzn świeckich. W czasie wieczornej Drogi Krzyżowej w piątki, przy V stacji zbieramy ofiary na zakupienie produktów żywnościowych na święta dla najbardziej potrzebujących Rodzin z naszej parafii. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00. Zachęcamy wszystkich do godnego przeżycia Wielkiego Postu i licznego uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych.

3. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej rozprowadza „baranki wielkanocne”. Ta doroczna akcja wspiera działalność kościelnej organizacji charytatywnej Caritas. Natomiast przy ołtarzu Serca Pana Jezusa jest wystawiona skarbonka na ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

4. Rozpoczęły się zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się 23 marca o godz. 20.00 Mszą św. w kościele OO. Bernardynów w Alwerni. Informacje i zapisy na stronie internetowej EDK. Nocą. W bólu i samotności. Pokonaj ponad 40 km i przekonaj się na co Cię stać. EDK zmieni Twoje życie.

5. O. Zbigniew organizuje 3 dniową Pielgrzymkę do Lichenia i Torunia w dniach 24 – 26 maja. Koszt pielgrzymki wynosi 300 zł i obejmuje oprócz podróży autokarem 2 noclegi i wszystkie posiłki. Zgłoszenia wraz z zaliczką w wysokości 100 zł należy dokonać do dnia 22 marca. Zapisy i wszelkie informacje u o. Zbigniewa.

6. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę 7 marca o godz. 19.30 w kaplicy klasztornej.

7. Dziękujemy mieszkańcom Bl. Nr 6 z Os. Chemików za posługę sprzątania świątyni. Zamówiona Msza św. odprawi się 28 maja o godz. 18.00. W bieżącym tygodniu o tę posługę prosimy Parafian z Bloku Nr 8, 1 i 2 klatka.

Komentowanie jest wyłączone.