5 Niedziela Wielkiego Postu – 18 marca 2018

1. Przeżywamy 5 Niedzielę W. Postu. Od dzisiaj do Wielkiego Piątku tradycyjnie zasłania się wizerunki Pana Jezusa na Krzyżu. Witamy serdecznie wszystkich u stóp Pana Jezusa Miłosiernego i życzymy aby pobyt na tym świętym miejscu ubogacił Was wewnętrznie i przyniósł ulgę w przeżywaniu czasem trudnej codzienności.

2. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa. O godz. 14.30 będą miały miejsce sceny z Misterium Męki Pańskiej: wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy i wypędzenie przekupniów ze świątyni. Później będzie uroczyste poświęcenie palm. Również na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm.

3. W Niedzielę Palmową rozpoczną się tradycyjnie w naszej świątyni rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je o. Nikodem Sobczyński z Częstochowy. Program rekolekcji znajduje się na ołtarzach bocznych w nawie głównej i transepcie a także dostępny jest na stronie internetowej klasztoru.

4. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa jest wystawiona skarbonka na ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

5. (ogłoszenie społeczne)
– Jarmark Wielkanocny w Remizie OSP w Alwerni w Niedzielę Palmową będzie w godzinach od 8.00 do 14.00. Szczegóły na plakatach i w internecie.

6. O posługę sprzątania świątyni prosimy w bieżącym tygodniu Parafian z Bloku Nr 9, 1 i 2 klatka z Osiedla Chemików.

7. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Łucja Stodolska z Osiedla Chemików. Jej pogrzeb odbędzie się 20 marca, we wtorek o godz. 11.00. Pomódlmy się za Jej duszę:

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj jej świeci,

niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym.

Amen.

Komentowanie jest wyłączone.