Krąg Biblijny

Krąg biblijny to spotkania ze Słowem Bożym, odnajdywanie jego Prawdy w naszym własnym życiu, poznawanie Ewangelii i zgłębianie jej przesłania. To nasze indywidualne spotkania z Jezusem w Jego Słowie.

Nasza grupa modlitewno-dyskusyjna istnieje od 2008 roku. Jej celem jest pogłębianie wiedzy religijnej oraz naszej wiary poprzez medytację Bożego przesłania i zrozumienie Słowa Bożego, aby następnie zastosować Je w naszym codziennym życiu. To tutaj każdy z nas poznaje i uświadamia sobie to, co Pan Bóg chce do niego powiedzieć przez Jego Słowo.

Każde spotkanie rozpoczynamy zapaleniem świecy jako znaku obecności Chrystusa i modlitwą do Ducha Świętego. Następnie czytamy wybrany fragment Pisma Świętego, medytujemy, rozmyślamy nad tym, co Jezus chce nam powiedzieć, odnosimy go do własnego życia, po czym dzielimy się naszymi przemyśleniami, spostrzeżeniami, wątpliwościami.

Wspólna modlitwa i błogosławieństwo kończy spotkanie.

Spotkania naszego Kręgu Biblijnego odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca po wieczornej Mszy Św., o godzinie 19.00

Zapraszamy każdego, kto odczuwa potrzebę poznawania Jezusa przez Jego Słowo. Każdego, kto, choć na chwilę, chce zatrzymać się, posłuchać, medytować i kontemplować słowo Boże. Tutaj nie trzeba być znawcą Pisma Świętego.

Opiekunem grupy jest o. Leonard Hryniewski OFM

Jeśli chcesz zgłębiać tajemnice Pisma  Świętego możesz skorzystać również z materiałów zamieszczonych na stronach internetowych:

Dodaj komentarz