I Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018

1. Przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Adwent to czas spokojnego i radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach, które będą codziennie o godz. 18.00. Szczególnie pożądana jest obecność Dzieci, zwłaszcza przygotowujących się do I – szej Komunii Św. Jak co roku zachęcamy do udziału w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom poprzez zakupienie świecy Caritas. Dzieło to tradycyjnie prowadzi parafialny oddział Akcji Katolickiej, który też organizuje paczki świąteczne dla ubogich Rodzin naszej parafii. Chętni mogą przynosić do klasztoru długoterminowe artykuły spożywcze i środki czystości dla wspomożenia tej szlachetnej akcji. Dziś po każdej Mszy św. poświęcenie opłatków wigilijnych, które od jutra będzie roznosił Br. Kleofas. Rozpocznie od ulic: Prusa i Brzeziny i będzie kierował się ku Blokom na Osiedlu Chemików. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjmą z jego rąk opłatek, czyniąc zadość tej wieloletniej, pięknej tradycji.

2. W liturgii bieżącego tygodnia:
– we wtorek – św. Barbary, dziewicy i męczennicy, o godz. 10.00 Msza św. w intencji Górników i ich Rodzin,
– w piątek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,
– w sobotę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NM Panny… msze św. z kazaniem o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00.

3. Jutro swoje imieniny obchodzą: o. Lesław, o. Manswet, Br. Andrzej, o. Leonard i o. Natan. Składamy im i wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzących dni najlepsze życzenia dobrego zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Msza św. w intencji solenizantów jutro o godz. 7 rano.

4. Spotkanie Kręgu Biblijnego we środę 5 grudnia o godz. 19.30.

5. Dziękujemy dwu Rodzinom z Bloku Nr 1 z Osiedla Chemików za posprzątanie świątyni. W tym tygodniu o tę posługę prosimy Parafian z Bloku Nr 2 z Osiedla Chemików.

Komentowanie jest wyłączone.