Niedziela Zesłania Ducha Świętego  – 31.05.2020

1. Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Witamy uczestników niedzielnej Eucharystii i dziękujemy za wspólną modlitwę. Dzisiejsza niedziela kończy w Kościele okres wielkanocny. Termin obowiązkowej spowiedzi wielkanocnej mija w przyszłą niedzielę 7 czerwca w uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Spowiadamy w dalszym ciągu w kaplicy Matki Bożej Anielskiej na placu przed kościołem. Zniesione zostały wszelkie ograniczenia frekwencji wiernych na nabożeństwach w kościele. Obowiązują jedynie w dalszym ciągu maski ochronne. Pozostałe szczegóły zawiera Dekret naszego Arcybiskupa. 

2.W liturgii bieżącego tygodnia:

– w poniedziałek święto Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła,

– we wtorek kolejny dzień Nowenny przed świętem św. Antoniego. O godz. 7.00 Msza św. z kazaniem oraz nabożeństwo ku czci św. Antoniego z błogosławieństwem Jego relikwiami,

– w środę wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy,

– w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

– w piątek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika oraz 1-szy piątek miesiąca, nabożeństwa i spowiedź według przyjętego zwyczaju,

3.Jak ogłaszaliśmy w niedzielę 7 czerwca na Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30 oraz 14 czerwca na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci w małych grupach przystąpią do pierwszej Komunii św. Pierwszeństwo uczestnictwa w tych uroczystościach będą miały Rodziny dzieci komunijnych. Wiernych, którzy zazwyczaj uczestniczyli w Eucharystii w tych godzinach zapraszamy na pozostałe Msze św. oraz na dodatkową Mszę św., którą w tych dniach odprawimy o godz. 13.00. 

4. Z uwagi na bardzo małą frekwencję wiernych zamiast nabożeństwa czerwcowego przez cały miesiąc będziemy po Mszy św. wieczornej odmawiać litanię do Serca Pana Jezusa u stóp Jego ołtarza.

5. W minionym tygodniu w piątek odbył się pogrzeb naszego Parafianina śp. Zbigniewa Urody z ul. Mickiewicza. Pomódlmy się w Jego intencji:

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Niech odpoczywa w pokoju wiecznym 

Amen.

Komentowanie jest wyłączone.