Ogłoszenia duszpasterskie – 2 Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2024

  1. Drogim Parafianom, Gościom i Pielgrzymom dziękujemy za wspólną modlitwę u Pana Jezusa Cierpiącego. Niech niech dobry Bóg obdarzy Was swoim pokojem! 
  2. W nadchodzącym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi na porannych Mszach św. oraz wieczorem od godz. 1730.
  3. Przez cały Wielki Post Drogę Krzyżową sprawujemy w piątki o godz. 630 i 1730 oraz w niedziele po Mszy św. o godz. 830 (jest ona tradycyjnie prowadzona przez świeckich mężczyzn). Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele po Mszy św. o 1500.
  4. W czasie piątkowej, wieczornej Drogi Krzyżowej, przy V Stacji, będziemy zbierać ofiary na zakupienie produktów żywnościowych dla najbardziej potrzebujących Rodzin z naszej Parafii. 
  5. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa jest wystawiona skarbonka na ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.         
  6. W ubiegłym tygodniu w naszym kościele został zainstalowany nowy system multimedialny do wyświetlania tekstów pieśni. Całkowity koszt tego przedsięwzięcia wyniósł 24 700 zł. Jeśli ktoś z Was chciałby złożyć ofiarę na pokrycie kosztów tej instalacji, będzie można to uczynić w przyszłą niedzielę, składając ofiarę na tacę lub w zakrystii. Za Waszą ofiarność i zrozumienie składamy już teraz serdeczne Bóg zapłać!  
  7. Za posługę sprzątania naszego kościoła dziękujemy Parafianom z Bloku nr 5, 1 i 2 klatce. Zamówiona Msza św. będzie sprawowana 28.02.2024 o godz. 1800. Natomiast w tym tygodniu, o pomoc w sprzątaniu świątyni prosimy mieszkańców Bloku nr 6, 1 i 2 klatkę. 
  8. Ogłoszenie społeczne: Zakład Usług Komunalnych w Alwerni informuje, że w dniach od 21 lutego do 8 marca schody na ul. Zacisze będą wyłączone z ruchu pieszego z uwagi na prowadzone tam prace remontowe.   
  9. W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Grażyna Motylska z ul. Garncarskiej, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 1100. Pomódlmy się o spokój jej duszy: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
  10. Polećmy teraz Miłosiernemu Bogu nasz czas przygotowania do Misji Świętych:

Panie Jezu Chryste, Ty pragniesz zbawienia każdego człowieka. Polecamy Ci Misje Święte w naszej Parafii. Niech będzie to czas łaski i błogosławieństwa, pojednania i odnowy, miłosierdzia i nadziei. Boże Ojcze, spraw, abyśmy otworzyli się na Twoje Słowo. Wszystkim daj łaskę odnowy wiary i pokój sumienia; rodzinom dar pojednania i miłości; młodzieży chrześcijański entuzjazm i radość służby Bogu, Ojczyźnie i bliźnim. Poślij nas do każdego, kto potrzebuje Twego miłosierdzia, by powstać z grzechu do nowego życia. Duchu Święty, bądź światłem i natchnieniem dla wszystkich Parafian i Misjonarzy, którzy do nas przybędą. Amen. 

Komentowanie jest wyłączone.