Ogłoszenia duszpasterskie – 28 Niedziela Zwykła – 15 października 2023

 1. Przeżywamy dziś XXIII Dzień Papieski. Z tej racji po Mszach św. odbywa się zbiórka ofiar na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.   
 2. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,
  we wtorek –wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, męczennika,
  w środę –święto św. Łukasza, Ewangelisty,
  w czwartek –wspomnienie św. Piotra z Alkantary,
  w piątek – uroczystość św. Jana Kantego – Głównego Patrona Archidiecezji Krakowskiej (z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych),
  w sobotę – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.         
 3. Od kilku dni przyjmujemy na tradycyjne wypominki jednorazowe, miesięczne i roczne za naszych zmarłych. Wypominki jednorazowe będą odczytywane w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny. Za zmarłych polecanych w wypominkach miesięcznych, będzie przez cały listopad sprawowana Msza św., poprzedzona półgodzinną modlitwą (w dni powszednie o godz. 1730 a w niedziele o godz. 1430). Natomiast za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych odprawiane będą Msze św. we wszystkie niedziele roku o godz. 1500, poprzedzone półgodzinną modlitwą z odczytywaniem wypominek. Karty do wypisywania imion zmarłych znajdują się na ołtarzach bocznych naszego kościoła.
 4. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1000 odbędzie się w sali klasztornej spotkanie Rodziców dzieci, które w przyszłym roku przyjmą I Komunię Świętą.
 5. Bardzo dziękujemy jednej Rodzinie za ofiarę na ornat jubileuszowy. Wielkie Bóg zapłać!
 6. Za posługę sprzątania naszego kościoła serdecznie dziękujemy Parafianom z ul. Patelskiego oraz ul. Prusa. Zamówione Msze św. będą sprawowane 20.11.2023 o godz. 730 oraz 6.12.2023 o godz. 700. Natomiast w tym tygodniu, o pomoc w sprzątaniu świątyni prosimy mieszkańców ul. Brzeziny.  

Komentowanie jest wyłączone.