Ogłoszenia duszpasterskie – 3 Niedziela Wielkiego Postu – 3 marca 2024

 1. Wszystkim Parafianom, Gościom i Pielgrzymom dziękujemy za obecność, życzliwość i wspólną modlitwę oraz życzymy Wam błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.
 2. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  w poniedziałek – święto św. Kazimierza, Królewicza.
  w czwartek – przypada I czwartek miesiąca. Z tej racji po Eucharystii o godz. 1800 odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.
 3. Przez cały Wielki Post Drogę Krzyżową sprawujemy w piątki o godz. 630 i 1730 oraz w niedziele po Mszy św. o godz. 830 (jest ona tradycyjnie prowadzona przez świeckich mężczyzn). Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele po Mszy św. o 1500.   
 4. W czasie piątkowej, wieczornej Drogi Krzyżowej, przy V Stacji, zbieramy ofiary na zakupienie produktów żywnościowych dla najbardziej potrzebujących Rodzin z naszej Parafii. Natomiast w przyszłą niedzielę Akcja Katolicka rozprowadzać będzie Baranki Wielkanocne Caritas. Dochód z ich sprzedaży również zostanie przeznaczony dla najuboższych.
 5. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa jest wystawiona skarbonka na ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.
 6. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1130 odbędzie się w sali klasztornej spotkanie dla Rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej; natomiast po Eucharystii o 1800 odbędzie się w kościele spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.
 7. Ogłoszenie społeczne: Burmistrz Gminy Alwernia zaprasza mieszkańców Gminy na spotkanie informacyjne dotyczące Programu ,,Czyste powietrze”, które odbędzie się 7 marca 2024 r. o godz. 1730 w sali nr 5 budynku Urzędu Miejskiego w Alwerni.
 8. Za posługę sprzątania naszego kościoła dziękujemy Parafianom z Bloku 6, 1 i 2 klatce. Zamówiona Msza św. będzie sprawowana 15.03.2024 o godz. 1800. Natomiast w tym tygodniu, o pomoc w sprzątaniu świątyni prosimy mieszkańców Bloku nr 8, 1 i 2 klatkę. 
 9. W przyszłą niedzielę, 10 marca, rozpoczniemy w naszej Parafii Misje Święte, które poprowadzi o. Gracjan Kubica z Leżajska i o. Tarsycjusz Bukowski z Kalwarii Zebrzydowskiej. Plan Misji św. dostępny jest na ołtarzach bocznych, stronie internetowej klasztoru oraz na Facebooku. Pomódlmy się więc teraz o dobre przeżycie tego czasu łaski:

Panie Jezu Chryste, Ty pragniesz zbawienia każdego człowieka. Polecamy Ci Misje Święte
w naszej Parafii. Niech będzie to czas łaski i błogosławieństwa, pojednania i odnowy, miłosierdzia i nadziei. Boże Ojcze, spraw, abyśmy otworzyli się na Twoje Słowo. Wszystkim daj łaskę odnowy wiary i pokój sumienia; rodzinom dar pojednania i miłości; młodzieży chrześcijański entuzjazm i radość służby Bogu, Ojczyźnie i bliźnim. Poślij nas do każdego, kto potrzebuje Twego miłosierdzia, by powstać z grzechu do nowego życia. Duchu Święty, bądź światłem i natchnieniem dla wszystkich Parafian i Misjonarzy, którzy do nas przybędą. Amen. 

Komentowanie jest wyłączone.