OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 Niedziela Adwentu – 19.12.2019

       

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 Niedziela Adwentu – 19.12.2019

  1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu, ostatnią przed świętami. Witamy wszystkich uczestników niedzielnej Eucharystii i dziękujemy za wspólną modlitwę.

  2. Spowiedź przedświąteczna sprawowana będzie; w środę 23.12, w godz. od 7 do 12.00 i od 16 do 19.00 oraz w czwartek w godz. od 7 do 12.00. Po południu w wigilię spowiedzi nie będzie.

  3. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Z tej racji Mszy św. o godz. 18.00 nie będzie. Będzie natomiast o godz. 8.00 dodatkowa Msza św. zbiorowa za wszystkich zmarłych, którzy jeszcze niedawno zasiadali z nami do wigilijnego stołu a teraz już odeszli do wieczności. Imiona ich będą odczytane przed Mszą św. Kartki z ich imionami prosimy przynosić do zakrystii lub przekazać bezpośrednio przed Mszą św.

  4. Grupa Misteryjna Pascha zaprasza na coroczne Misterium Bożonarodzeniowe, na godz. 23:20. W tym roku Misterium przybierze formę słuchowiska. O północy uroczysta Pasterka ofiarowana za Parafian, Dobrodziejów, Pielgrzymów i Przyjaciół Sanktuarium, darczyńców oraz wszystkie grupy duszpasterskie. Taca zbierana na Pasterce jest każdorazowo przeznaczana na Fundusz Ochrony Życia S.O.S.

  5. W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. W tym dniu sprawowana będzie dodatkowa Msza św. o godz. 16:30. Dodatkową Mszę św. sprawować będziemy również w drugi dzień świąt. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, dzięki ofiarom za świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz darom przyniesionym do klasztoru a także produktom zebranym w sklepie p. Borowskich i Delikatesach przygotował 36 paczek świątecznych dla potrzebujących Parafian. Organizatorom i Darczyńcom szczerze dziękujemy.

  6. Przypominamy, iż w związku z czasem pandemii i co za tym idzie panującymi obostrzeniami wizyta duszpasterska w naszej parafii nie może odbyć się w tradycyjnej formie. Wobec zaistniałej sytuacji w dniach następujących po 17 stycznia 2021 roku będą sprawowane Msze św. o godz. 18.00 w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. Po Mszy św. każdy uczestnik będzie mógł zaopatrzyć się w wodę święconą oraz kredę. Bliższe szczegóły dotyczące tych Mszy św. zostaną podane na początku stycznia 2021 roku. Informacje te będą umieszczone w gablotach przy kościele, na naszej stronie internetowej oraz na facebooku. Jeśli któraś z rodzin pragnie przyjąć nas w tradycyjnej formie bardzo prosimy o zgłoszenie swojego adresu oraz numeru telefonu w zakrystii lub powiadomienie nas telefonicznie. Prosimy aby zgłoszeń tych dokonywać do dnia 26 grudnia bieżącego roku. Po tym terminie zostanie sporządzony specjalny grafik odwiedzin duszpasterskich, który będzie dostępny w gablotach przy kościele, na naszej stronie internetowej oraz na facebooku.

  7. Objazd chorych z posługą sakramentalną we wtorek od godz. 9.00. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

  8. Harcerze zapraszają mieszkańców Alwerni na przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Od godz. 16:00 na rynku w Alwerni, będą pełnić symboliczną wartę przy betlejemskim ogniu. Zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców. Przekazanie światła do klasztoru będzie miało miejsce, po Mszy św. wieczornej na placu przed kościołem.

  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszą parafiankę śp. Annę Molską z ul. Mickiewicza. W jej intencji a także w intencji wszystkich zmarłych bliskich naszym sercom, módlmy się wspólnie: Wieczny odpoczynek…

Komentowanie jest wyłączone.