Ogłoszenia duszpasterskie – 5 Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2024

  1. Zakończyliśmy Misje Święte w naszej Parafii. Serdecznie dziękujemy o. Gracjanowi Kubicy i o. Tarsycjuszowi Bukowskiemu za poprowadzenie dla nas tego wyjątkowego, duchowego wydarzenia. Pragniemy także wyrazić naszą wdzięczność wszystkim Parafianom za zaangażowanie i obecność podczas misyjnych Eucharystii i okolicznościowych nabożeństw.
  2. Dziś, po wszystkich Mszach Świętych, w naszej zakrystii można nabyć obrazki z wizerunkiem Pana Jezusa Cierpiącego ,,Ecce Homo”, będące pamiątką jubileuszowych Misji Świętych.
  3. W liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
    we wtorek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
  4. Za tydzień, w Niedzielę Palmową, rozpoczniemy uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Na początku każdej Eucharystii poświęcimy palmy. Misterium wjazdu Pana Jezusa na osiołku i wypędzenia przekupniów ze świątyni rozpoczniemy o godz. 1430 – po jego zakończeniu odprawiona zostanie w kościele Msza Święta, a po niej Gorzkie Żale.
  5. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej do naszego alwernijskiego klasztoru, która odbędzie się w najbliższy piątek, 22 marca. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 1700 w bazylice kalwaryjskiej. Dojazd do Kalwarii we własnym zakresie. Więcej informacji w zakrystii i na Facebooku EDK Alwernia.
  6. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa jest wystawiona skarbonka na ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.
  7. W tym tygodniu, o pomoc w sprzątaniu świątyni prosimy mieszkańców Bloku nr 9, 1 i 2 klatkę.
  8. Na zakończenie pragniemy podzielić się z Wami niezwykłą wiadomością. W roku jubileuszu 800 – lecia Stygmatów św. Franciszka z Asyżu Stolica Apostolska udzieliła naszemu alwernijskiemu kościołowi łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Mogą ją zyskać wszyscy Ci, którzy od Wielkiego Piątku (29 marca) do 31 grudnia 2024 r. nawiedzą nasz kościół (również w formie pielgrzymki), będą w nim uczestniczyć w obrzędach jubileuszowych lub przez stosowny czas oddadzą się pobożnym rozmyślaniom przed Krzyżem i odmówią Modlitwę Pańską, Wyznanie Wiary oraz wezwania do Pana Jezusa Ukrzyżowanego, Najświętszej Maryi Panny Bolesnej i św. Franciszka z Asyżu. Osoby starsze, chore i wszystkie, które z poważnej przyczyny nie mogą wyjść z domu, również będą mogły uzyskać Odpust zupełny, jeśli wzgardziwszy wszelkim grzechem i zamierzywszy jak najszybciej spełnić trzy zwykłe warunki, przed jakimkolwiek świętym obrazem połączą się duchowo z obchodami jubileuszowymi, ofiarowując miłosiernemu Bogu swoje modlitwy, cierpienia czy też trudy własnego życia. Bogu niech będą dzięki za ten wielki dar udzielony alwernijskiemu kościołowi i całej naszej Parafii!

Komentowanie jest wyłączone.