OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Dziesiąta Niedziela zwykła Tradycyjny odpust parafialny „Strzelanka” – 06.06.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziesiąta Niedziela zwykła

Tradycyjny odpust parafialny „Strzelanka” – 06.06.2021r.

 1. W naszej wspólnocie, przeżywamy dzisiaj tradycyjną uroczystość odpustową, ku czci Jezusa Eucharystycznego, zwaną popularnie „Strzelanką”. Sumie odpustowej o godz. 11:30 przewodniczył będzie o. Gwidon Hensel – Wikariusz naszej prowincji. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i życzymy wielu łask od Miłosiernego Pana. Dziś wieczorem nabożeństwa i procesji nie będzie.
 1. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:

– we wtorek; Wspomnienie św. Jadwigi Królowej oraz 9 tydzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego. O godz. 7.00 Msza św. z kazaniem oraz nabożeństwo ku czci św. Antoniego i błogosławieństwo Jego relikwiami

– w piątek; Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

– w sobotę; wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

 1. Przez całą oktawę, procesja połączona z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17:30.
  Poza oktawą Bożego Ciała, litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa, będziemy odmawiać po Mszy św. o godz. 18:00.
 2. W czwartek zapraszamy na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się po Mszy wieczornej i będzie trwała do godz. 20.00.
 3. W najbliższą niedzielę o godz. 11:30, kolejna grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. Bardzo prosimy, aby w tym dniu osoby nie zaproszone na tę uroczystość, wybierały inne godziny Mszy świętych. Tak, aby umożliwić liczne uczestnictwo Rodzinom i zaproszonym Gościom.
 4. W przyszłą niedzielę przeżywamy Uroczystość św. Antoniego z tej racji podczas Mszy św. o godz. 15:00 modlić się będziemy w sposób szczególny za dzieci. Po Mszy św., dla osób chętnych, możliwość przyjęcia indywidualnego błogosławieństwa.
 1. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania, wszystkim zaangażowany w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Msze św. w intencji budowniczych i ofiarodawców ołtarzy odbędą się w następujących terminach: I Ołtarz – 10 grudnia o godz. 18.00, II Ołtarz – 22 grudnia 18:00, III Ołtarz – 15 grudnia o godz. 18.00, IV Ołtarz – 20 grudnia o godz. 18.00.
 1. Za pomoc w sprzątaniu kościoła dziękujemy parafianom z ul. Skłodowskiej, Żaczków i Krakowskiej. Zamówiona Msza św. sprawowana będzie 16.12.2021r. o godz. 18:00. O posługę sprzątania świątyni w nadchodzącym tygodniu prosimy Rodziców dzieci komunijnych.
 1. Decyzją Wyższych Przełożonych Zakonnych, o. Pio Paweł Trzeciak – dotychczasowy wikariusz naszej parafii, został mianowany Wikarym klasztoru, zastępując na tym stanowisku o. Bartłomieja. Ojcu Wikaremu, życzymy dalszej owocnej posługi na rzecz naszego klasztoru i parafii.

Komentowanie jest wyłączone.