OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Adwentu – 05.12.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu – 05.12.2021r.

 

 1. Przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Jest to dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Dziś jeszcze adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy spokojnego tygodnia.
 1. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:
 • w poniedziałek; wspomnienie dowolne św. Mikołaja
 • we wtorek; wspomnienie św. Ambrożego
 • w środę; Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.  W tym dniu, Msze święte sprawujemy według następującego porządku; o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. Msza św. wieczorna będzie Mszą Roratnią.
 1. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach, od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
 1. Jak co roku zachęcamy do udziału w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom poprzez zakupienie świecy Caritas. Dzieło to prowadzi parafialny oddział Akcji Katolickiej, który też organizuje paczki świąteczne dla ubogich Rodzin naszej parafii. Chętni mogą przynosić do klasztoru długoterminowe artykuły spożywcze i środki czystości dla wspomożenia tej szlachetnej akcji
 1. Od poniedziałku Brat Kleofas dokończy roznoszenie opłatków po Blokach na Os. Chemików i północno – wschodniej części Parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjmą z jego rąk opłatek, czyniąc zadość tej pięknej tradycji.
 1. Kandydatów do bierzmowania, zapraszam na Mszę św. w najbliższy poniedziałek o godz. 18:00. Z racji kazania adwentowego, w tym dniu spotkania formacyjnego po Mszy już nie będzie.
 1. Dzieci klas trzecich zapraszamy na środę, na Mszę św. o godz. 18:00. Podczas Mszy, zostaną poświęcone i rozdane medaliki z wizerunkiem MB Niepokalanej.
 1. Chór Gospel Alwernia zaprasza na koncert, który odbędzie się w najbliższą sobotę, po Mszy św. o godz. 18.00. Koncert ten odbywa się w ramach projektu : „Rozśpiewana Alwernia” dofinansowanego przez Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego Województwa Małopolskiego.

Ogłoszenia Społeczne

 1. Burmistrz Gminy Alwernia i Samorządowy Ośrodek Kultury w Alwerni zapraszają na coroczny jarmark świąteczny, który odbędzie się w następną niedzielę 12 grudnia, przed remizą w Alwerni. Szczegóły na plakatach i w Internecie.
 1. „Burmistrz Gminy Alwernia zaprasza na akcję „krew nadzieją na życie”. Akcja odbędzie  się   w Mobilnym Punkcie Poboru Krwi, na parkingu  przy Urzędzie Miejskim w Alwerni, w najbliższą sobotę,  od godziny 9.00 do godziny 13.00.

 2. Za posługę sprzątania świątyni dziękujemy parafianom z os. Chemików blok nr 15, 1 i 2 klatce. Zamówiona Msza św. sprawowana będzie 02.03.2022r o godz. 18:00. O pomoc w porządkowaniu kościoła prosimy parafian z os. Chemików blok nr 15, klatkę: 3, 4 i 5.
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszą parafiankę śp. Eugenie Stolarzewicz z os. Chemików. Pomódlmy się o spokój jej duszy. Wieczny odpoczynek…

Komentowanie jest wyłączone.