OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Adwentu – 06.12.2020r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu – 06.12.2020r.

 

 1. Przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Dziś jeszcze adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach, które są codziennie o godz. 18.00. Dbajmy szczególnie o to, aby także najmłodsi mieli możliwość modlitwy na Mszy i wysłuchania Adwentowej nauki.
  Jak co roku zachęcamy do udziału w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom poprzez zakupienie świecy Caritas. Dzieło to tradycyjnie prowadzi parafialny oddział Akcji Katolickiej, który też organizuje paczki świąteczne dla ubogich Rodzin naszej parafii. Chętni mogą przynosić do klasztoru długoterminowe artykuły spożywcze i środki czystości dla wspomożenia tej szlachetnej akcji. Od poniedziałku Br. Kleofas będzie odwiedzał pozostałe domy, roznosząc poświęcone opłatki. Od poniedziałku Brat Kleofas dokończy roznoszenie po Blokach na Os. Chemików i północno – wschodniej części Parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjmą z jego rąk opłatek, czyniąc zadość tej wieloletniej, pięknej tradycji.
 1. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:
 • w poniedziałek; wspomnienie św. Ambrożego
 • we wtorek; Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  W tym dniu, Msze święte według porządku świątecznego; o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Msza św. wieczorna będzie Mszą Roratnią.
 1. W ramach przygotowania do I Komunii św., zapraszamy Dzieci klas trzecich na Mszę św. i spotkanie. Podczas Mszy, zostaną poświęcone i rozdane medaliki z wizerunkiem MB Niepokalanej. I tak na poniedziałek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy klasę 3A. Natomiast na wtorek na godz. 18.00 zapraszamy klasę 3B.
 1. W związku z czasem pandemii i co za tym idzie panującymi obostrzeniami wizyta duszpasterska w naszej parafii nie może odbyć się w tradycyjnej formie. Wobec zaistniałej sytuacji w dniach od 4 stycznia do 21 stycznia 2021 roku będą sprawowane Msze św. o godz. 18.00 w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. Po Mszy św. każdy uczestnik będzie mógł zaopatrzyć się w wodę święconą oraz kredę. Bliższe szczegóły dotyczące tych Mszy św. zostaną podane na początku stycznia 2021 roku. Informacje te będą umieszczone w gablotach przy kościele, na naszej stronie internetowej oraz na facebooku. Jeśli któraś z rodzin pragnie przyjąć nas w tradycyjnej formie bardzo prosimy o zgłoszenie swojego adresu oraz numeru telefonu w zakrystii lub powiadomienie nas telefonicznie. Prosimy aby zgłoszeń tych dokonywać do dnia 26 grudnia bieżącego roku. Po tym terminie zostanie sporządzony specjalny grafik odwiedzin duszpasterskich, który będzie dostępny w gablotach przy kościele, na naszej stronie internetowej oraz na facebooku.
 1. Informujemy, iż w naszym kościele może modlić się jednorazowo nie więcej niż 50 osób, wliczając korytarze. Usilnie prosimy o stosowanie się do wytycznych sanitarnych; zakładanie maseczek, dezynfekcję rąk i zachowanie odległości zwłaszcza przy przyjmowaniu Komunii św.
 2. Kończąc pragniemy zwrócić się do Was wszystkich, którzy wspieracie nas materialnie wpłatami na klasztorne konto. Dziękujemy Wam za zrozumienie i ten gest ludzkiej solidarności. Niechaj Chrystus Pan wynagrodzi wam to wszystko swoim obfitym błogosławieństwem. A teraz oddajmy cześć Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie…

Komentowanie jest wyłączone.