OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkanocy– 01.05.2022r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkanocy– 01.05.2022r.

        

 1. Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Wielkanocy. Rozpoczyna ona również Tydzień Biblijny. Dziś na Mszy św. o godz. 11:30, 47 dzieci z klas 3, (przystąpi) przystąpiło do I Komunii św. Dziękujemy za złożony dar Ołtarza i zapraszamy do codziennej modlitwy w „białym tygodniu”. Wszystkim zgromadzonym dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy spokojnego tygodnia. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu.
 1. W rozpoczynającym się tygodniu, przeżywać będziemy:
 • w poniedziałek; Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
 • we wtorek; Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski,

w tym dniu Msze św. sprawujemy jak w każdą niedzielę

 • w środę; Wspomnienie św. Floriana, męczennika
 • w piątek; Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba
 1. Dziś rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W naszym kościele majówka codziennie o godz. 17:30. W tym roku, towarzyszyć nam będzie rozważanie życia św. Jana z Dukli. Pod koniec tygodnia, gdy tylko dotrze zamówiony obraz św. Jana z Dukli, dzieci będą mogły losować obraz do domu – tak jak zwykle – poprzez wrzucanie karteczek z imionami do wystawionego koszyka. Zapraszamy wszystkich a szczególnie prosimy Rodziców, aby dzieci klas 2, 3 i 4 oraz kandydaci do bierzmowania, uczestniczyli w nabożeństwach minimum raz w tygodniu.
 1. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pamiętajmy w tych dniach o spowiedzi i komunii św.
 1. W pierwszy czwartek miesiąca, 5 maja, adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań, po Mszy wieczornej do godz. 20. Spotkanie Kręgu Biblijnego dopiero w przyszłym tygodniu, 11 maja.
 1. Kandydatów do bierzmowania, zapraszamy na spotkanie z ks. Dziekanem w najbliższą sobotę o godz. 10:00.
 1. W niedzielę 15.05, na Mszy św. o godz. 11:30, dzieci klas 4, przeżywać będą Rocznicę I Komunii św. Próba ceremonii rocznicy, odbędzie się w środę 11.05, o godz. 18:30.
 1. Wspólnota Żywego Różańca, zgromadzona przy naszym klasztorze, w ostatnim czasie pożegnała kilku członków i teraz odczuwa braki personalne. Dlatego też Osoby pragnące dołączyć do wspólnoty, prosimy o zgłaszanie się do o. Bartłomieja.
 1. Uczestników lipcowej pielgrzymki do Włoch, prosimy o wpłacanie ostatniej raty należności w terminie do końca maja. Spotkanie przedwyjazdowe planowane jest na 15.06.
 • O posługę sprzątania świątyni w nadchodzącym tygodniu prosimy mieszkańców z ul. Gęsikowskiego, Zacisze, Kwiatowej, Sadowej i Jutrzenki.
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina, śp. Stefana Soboń z os. Chemików. Pomódlmy się o spokój jego duszy. Dobry Jezu…

Komentowanie jest wyłączone.