OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Palmowa – 27.03.2021r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Palmowa – 27.03.2021r.

 

 1. Przeżywamy Niedzielę Palmową zwaną także Niedzielą Męki Pańskiej. Dzisiaj w naszej świątyni rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne.
 • Nauki rekolekcyjne są głoszone na wszystkich Mszach św., a od jutra do Wielkiej Środy, Msze św. z naukami rekolekcyjnymi dla wszystkich o godz. 7.00 i 18.00.
 • Dla dzieci i młodzieży z naszej parafii, nauki będą dostępne poprzez witrynę do nauki zdalnej „Google Clasroom”. W środę zapraszamy Uczniów na drogę krzyżową na godz. 9:00 i na Mszę św. na godz. 10:00. Po Mszy św. rozstrzygniecie konkursu rekolekcyjnego. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej. Msza i nabożeństwo będą również transmitowane.
 • W poniedziałek i wtorek, Msza św. o godz. 9.30, będzie bez nauki. Msza św. z nauką i Sakramentem Namaszczenia dla chorych i osób starszych w Wielki Wtorek o godz. 12.30.
 • Dzień spowiedzi rekolekcyjnej w Wielki Wtorek. W tym dniu spowiadać będziemy pół godziny przed Mszą św. a wieczorem od godz. 17.00.
 • Rekolekcje prowadzi o. Władysław Waśko z Krakowa. O błogosławione owoce rekolekcji będziemy prosić w codziennej Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 6.45 i w różańcu o godz. 17.30. Ofiary zbierane na Mszach św. od jutra do środy będą przeznaczone na potrzeby naszego klasztoru w Krakowie, gdzie aktualnie pracuje o. Władysław.
 1. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi sanitarnym, w naszym kościele może modlić się nie więcej niż 50 osób. Jednocześnie prosimy pamiętać o dezynfekcji i zachowaniu dystansu społecznego.
 1. W tym roku, nie będzie tradycyjnych misteriów Paschalnych.
 1. Podczas Triduum Paschalnego, transmitować będziemy wszystkie Msze i nabożeństwa.
 1. W Wielki Czwartek rozpoczynamy uroczyste Triduum Paschalne. O godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i Adoracja, w czasie której wraz z chórzystami odśpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej.
 1. W Wielki Piątek od godz. 7.00 Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa w kościele, prowadzona przez grupę Misteryjną Pascha. Po jej zakończeniu liturgia Męki Pańskiej. Po przeniesieniu Pana Jezusa do grobu, adoracja podczas której będą śpiewane Gorzkie Żale. Ofiary zebrane w czasie Adoracji Krzyża są tradycyjnie przeznaczone na Ziemię Świętą. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły.
 1. W Wielką Sobotę od godz. 7.00 Adoracja przy Grobie Pańskim. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 do 16.00 na placu rajskim przed kościołem. Spowiedź w tym dniu do godz. 12.00. Uroczysta Msza św. Wigilii Paschalnej o godz. 19.00, na którą prosimy przynieść świece.

VERTE

 1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego uroczysta Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. na Wielkanoc i Wielkanocny Poniedziałek według porządku niedzielnego.
 1. Podczas składek prowadzonych na Drogach Krzyżowych, zebrano w tym roku 3900zł. Ofiary zostają w całości przekazane na pomoc potrzebującym rodzinom naszej parafii.
 1. Za pomoc w porządkowaniu kościoła dziękujemy parafianom z ul. Patelskiego i Prusa.
  Zamówiona Msza św. sprawowana będzie 07.07.2021r. o godz. 7:00.
 • Ponieważ sytuacja pandemiczna w naszym kraju ulega ciągłym zmianom, obchody Triduum Paschalnego mogą ulec zmianom. O wszelkich zmianach będziemy na bieżąco informować, poprzez stronę internetową i Facebook.
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszą parafiankę śp. Józefę Bozowską z os. Chemików. Pomódlmy się o spokój jego duszy: Dobry Jezu…

Komentowanie jest wyłączone.