OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Wszystkich Świętych 01.11.2020r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  Uroczystość Wszystkich Świętych 01.11.2020r.

 1. Przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Pozdrawiamy zgromadzonych na niedzielnej Eucharystii i dziękujemy za wspólną modlitwę. Z racji I Niedzieli miesiąca, dziś zamiast kazania Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:
 • w poniedziałek; wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Procesja za zmarłych wraz z odczytaniem wypominków w tym dniu, odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.00. W tym dniu, sprawować będziemy dodatkową Mszę św. o godz. 10:00.
 • we wtorek; wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Zakonu Serafickiego.
 • w środę; wspomnienie obowiązkowe św. Karola Boromeusza.
 • W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi, codziennie podczas Mszy św.
 1. Wypominki listopadowe w dni powszednie codziennie o godz. 17.30 a w niedziele o 14.30. W zakrystii można w dalszym ciągu składać karty z imionami zmarłych na wypominki roczne.
 2. W środę, 4 listopada, zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w formie wykładu. Spotkanie odbędzie się w kościele przy zachowaniu wymagań sanitarnych. Będzie ono również transmitowane w internecie.
 3. Ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią COVID-19, Penitencjaria Apostolska wydała dekret stanowiący, iż odpusty zupełne za zmarłych można uzyskiwać przez cały listopad.
 4. Informujemy, iż w naszym kościele może modlić się jednorazowo nie więcej niż 100 osób, wliczając korytarze. Usilnie prosimy o stosowanie się do wytycznych sanitarnych; zakładanie maseczek, dezynfekcję rąk i zachowanie odległości zwłaszcza przy przyjmowaniu Komunii św.
 5. Informujemy, iż decyzją o. Prowincjała w poniedziałek 26 października przebywający w naszym klasztorze o. Manswet został przewieziony do naszej infirmerii zakonnej w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie będzie miał zapewnioną odpowiednią opiekę. Decyzja była podyktowana pogarszającym się stanem zdrowia o. Mansweta. Zwracamy się do wszystkich o modlitwę w jego intencji.
 6. W związku z zaistniałą sytuacją związaną z szerzeniem się pandemii pragniemy poinformować, iż wydatki związane z utrzymaniem naszego obiektu zostały zminimalizowane do takiego poziomu, aby zapewnić niezbędne potrzeby w funkcjonowaniu klasztoru i kościoła.
  Wskutek tego jesteśmy zmuszeni obniżyć pensje dla pracowników klasztoru w tym naszych organistów. Z tego też powodu wieczorne Msze św. w tygodniu (w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki) począwszy od 3 listopada będą odbywały się bez udziału organistów. Prosimy o zrozumienie i wyrozumiałość.
  Jednocześnie prosimy wszystkich naszych dobrodziejów, sympatyków i tych którym leży na sercu dobro naszego klasztoru o dobrowolne ofiary, które można wrzucać do skarbony umieszczonej przy wejściu do Kaplicy Jezusa Miłosiernego lub o wpłatę na nasze konto klasztorne. Numer konta podany jest na naszej stronie internetowej. Wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom dziękujemy i składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 7. Listopad to miesiąc modlitwy za zmarłych i refleksja dla nas żywych „jak szybko mija czas”. Pomódlmy się za tych, którzy dali nam życie, którzy nas wprowadzili w dorosłość, których kochaliśmy. Pomódlmy się za śp. Leonardę Ambrozińską z ul. Olszewskiego, którą pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek….. .

Komentowanie jest wyłączone.