OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX Niedziela zwykła – 07.08.2022r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX Niedziela zwykła – 07.08.2022r.

 

  1. Przeżywamy dzisiaj XIX Niedzielę zwykłą. Jest to zarazem I niedziela miesiąca sierpnia – miesiąca abstynencji. W tym roku przeżywamy go pod hasłem:  „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę”. Zachęcamy wszystkich do podjęcia tej formy pokuty, szczególnie w intencji osób uzależnionych od alkoholu.
  1. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, przeżywać będziemy:

– w poniedziałek; Święto św. Dominika, prezbitera

– we wtorek; Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy

– w środę; Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

– w czwartek; Święto św. Klary, dziewicy

– w piątek; Święto św. Jana z Dukli, prezbitera

– w sobotę; Święto NMP Kalwaryjskiej

  1. Ze względu na zły stan zdrowia, decyzją Wyższych Przełożonych, o. Zbigniew Krzystek ofm, został przeniesiony do prowincjalnej infirmerii w Kalwarii Zebrzydowskiej. Dziękujemy mu za lata pracy w naszym alwernijskim klasztorze i życzymy wielu łask Bożych a szczególnie łasi dobrego zdrowia.
  1. Ogłoszenie społeczne

„Burmistrz Gminy Alwernia Beata Nadzieja – Szpila zaprasza na organizowaną przez Gminę Alwernia, akcję  Płomień Braterstwa. Akcja odbędzie się na rynku w Alwerni w dniu 14 sierpnia 2022 roku, o godzinie 1800. Zachęcamy i zapraszamy mieszkańców Gminy Alwernia, oraz obywateli Ukrainy do wspólnego włączenie się w akcję.

  1. Za pomoc w sprzątaniu kościoła dziękujemy parafianom z bloku nr 8, klatkom 1 i 2. Zamówiona Msza św. sprawowana będzie 30.09.2022r. o godz. 7:00. W tym tygodniu o posługę sprzątania świątyni prosimy mieszkańców z os. Chemików blok nr. 8; 3 i 4 klatki.

Komentowanie jest wyłączone.