OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV Niedziela zwykła – 19.09.2021r.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV Niedziela zwykła – 19.09.2021r.

 

  1. Przeżywamy dzisiaj XXV Niedzielę zwykłą. Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia.
  1. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu, przeżywać będziemy:

– w poniedziałek; Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

– we wtorek; Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

– w czwartek; Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera – w tym dniu swoje imieniny zakonne obchodzi o. Pio Trzeciak OFM

– w sobotę; Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezitera, patrona naszej prowincji– w tym dniu swoje imieniny zakonne obchodzi nasz współbrat; br. Kleofas Gerlak OFM

  1. W dniach: od 01 do 08 lipca 2022r., planowana jest 8-dniowa pielgrzymka autokarowa do Włoch śladami św. Franciszka z Asyżu. Dodatkowe informacje zamieszczone są na plakatach, ulotkach, oraz na stronie internetowej i facebooku. Organizatorem pielgrzymki jest o. Pio, u niego też należy dokonywać zapisów. Ponieważ pielgrzymka cieszy się ogromnym zainteresowaniem, i po niecałych dwóch tygodniach nie było już wolnych miejsc, dlatego też został zamówiny większy autokar z 19-stoma dodatkowymi miejscami! Zapraszamy jeszcze do zapisów!
  1. Uczniów klas 8, przygotowujących się do Bierzmowania, zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w najbliższy poniedziałek o godz. 18:00.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE

  1. Towarzystwo Historyczne im. Szembeków, zaprasza na sesję naukową o Wiceministrze Spraw Zagranicznych II Rzeczypospolitej Polskiej, o Janie Sesja naukowa planowana jest na dzień́ 23 września 2021 roku o godz. 11.30 w Starym Dworze, przy ul. Szembeków 4 w Porębie Żegoty. Sesja naukowa jest uroczystością̨ organizowaną z okazji 140 rocznicy urodzin wybitnego Dyplomaty Polskiego Jana  Szembeka. Poprzedzi ją uroczysta Msza Święta w Parafii Św. Marcina, w Porębie Żegoty o godzinie 10.00.
  1. Za pomoc w sprzątaniu kościoła dziękujemy parafianom z os. Chemików, blok nr. 8 – 1 i 2 klatki. Zamówiona Msza św. sprawowana będzie 18.01.2022r o godz. 7:00. W tym tygodniu, o posługę sprzątania świątyni prosimy mieszkańców z os. Chemików blok nr. 8 – 3 i 4 klatkę.

Komentowanie jest wyłączone.