XXVIII Niedziela Zwykła – 13.10.2019

  1. Przeżywamy dziś 28 niedzielę zwykłą. Pozdrawiamy wszystkich i dziękujemy za wspólną modlitwę. Dzisiaj, jak ogłaszaliśmy, po Mszach św. Franciszkańska Młodzież Oazowa w ramach 19 Dnia Papieskiego kwestuje na rzecz funduszu stypendialnego dla uzdolnionych dzieci z  biedniejszych i wielodzietnych Rodzin, których wspomaga Papieska Fundacja Nowego Tysiąclecia. Darczyńcom szczerze dziękujemy.

2.    W liturgii bieżącego tygodnia:

–  we wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła,

– w środę św. Jadwigi Śląskiej.

– w czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,

– w piątek święto św. Łukasza, ewangelisty,

– w sobotę wspomnienie św. Piotra z Alkantary, prezbitera,

      

  1. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do licznego udziału. 
  1. Przez cały październik przyjmujemy na wypominki jednorazowe, miesięczne i roczne za naszych zmarłych. Wypominki jednorazowe będą odczytywane we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny Za zmarłych polecanych w wypominkach miesięcznych będzie przez cały listopad Msza św. poprzedzona półgodzinną modlitwą, w dni powszednie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 15.00 Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będą Msze św. we wszystkie niedziele roku o godz. 15.00, poprzedzone półgodzinną modlitwą z odczytywaniem wypominek. Karty do wypisywania imion zmarłych znajdują się na ołtarzach bocznych w nawie głównej i transepcie.
  1. O. Zbigniew zaprasza i przyjmuje zapisy na Dróżki za Zmarłych do Kalwarii Zebrzydowskiej, pielgrzymka wyruszy w  sobotę 26 października po Mszy św. o godz. 7 rano.
  1. Dziękujemy mieszkańcom Bloku Nr 2 z Osiedla Chemików za posługę sprzątania świątyni. Zamówiona Msza św. odprawi się 27 stycznia o godz. 18.00. W tym tygodniu o tę posługę prosimy Parafian z Bloku Nr 3.
  1. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Karoliny Szarek i Janusza Kosowskiego.

          Pomódlmy się w ich intencji:

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie,
a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Niech odpoczywają w pokoju.
Amen.

Komentowanie jest wyłączone.