1 Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2017

1. Przeżywamy 1Niedzielę W. Postu. Pozdrawiamy parafian, sympatyków, pielgrzymów, i dziękujemy za wspólną modlitwę.

2. Przez cały Wielki Post Droga Krzyżowa w piątki o godz. 6.30 i 17.30 a w niedziele po Mszy św. o godz. 8.30, prowadzona tradycyjnie przez mężczyzn świeckich. W czasie wieczornej Drogi Krzyżowej w piątki, przy V stacji zbieramy ofiary na zakupienie produktów żywnościowych na święta dla najbardziej potrzebujących Rodzin z naszej parafii. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00. Zachęcamy wszystkich do godnego przeżycia Wielkiego Postu i licznego uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych.

3. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa jest wystawiona skarbonka na ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

4. Przyszła niedziela jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami Świata. Z tej racji odbędzie się też po Mszach św. kwesta na rzecz dzieł misyjnych Kościoła, wspierająca ewangelizację, dzieła charytatywne, medyczne i edukacyjne misjonarzy, zwłaszcza w Afryce i Ameryce Południowej.

5. W najbliższy piątek 23 lutego po Mszy św. wieczornej zapraszamy zainteresowanych i wszystkie nowe, chętne osoby na spotkanie w sprawie tegorocznych Misteriów Męki Pańskiej.

6. Stowarzyszenie Alwernia Plus prowadzące chór Gospel Alwernia zaprasza na II warsztaty muzyki gospel, które odbędą się w dniu 3 marca 2018 r. (sobota) od godz. 10 do 17.00 w strażnicy OSP w Alwerni. Koncert muzyki gospel w dniu 4 marca (niedziela) po Mszy św. o 11.30 w kościele OO. Bernardynów. Zapisy przyjmują Beata Nadzieja Szpila i Barbara Augustynek. Szczegóły i dane kontaktowe na plakatach.

7. Dziękujemy mieszkańcom Bloku Nr 4 z Os. Chemików za posługę sprzątania świątyni. Msza św. zamówiona odprawi się 19 kwietnia o godz. 18.00. W tym tygodniu o tę posługę prosimy Parafian z Bloku Nr 5.

8. W minioną sobotę odbył się pogrzeb śp. Jana Kajfasza z Osiedla Chemików. Pomódlmy się za spokój Jego duszy:

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj mu świeci,

niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym.

Amen.

Komentowanie jest wyłączone.