2 Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2018

1. Przeżywamy 2 Niedzielę W. Postu. Pozdrawiamy parafian, sympatyków, pielgrzymów i dziękujemy za wspólną modlitwę. Dziś dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami świata i po każdej Mszy św. kwesta wspierająca dzieła charytatywne, medyczne i edukacyjne misjonarzy.

2. Przez cały Wielki Post Droga Krzyżowa w piątki o godz. 6.30 i 17.30 a w niedziele po Mszy św. o godz. 8.30, prowadzona tradycyjnie przez mężczyzn świeckich. W czasie wieczornej Drogi Krzyżowej w piątki, przy V stacji zbieramy ofiary na zakupienie produktów żywnościowych na święta dla najbardziej potrzebujących Rodzin z naszej parafii. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00. Zachęcamy wszystkich do godnego przeżycia Wielkiego Postu i licznego uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych.

3. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa jest wystawiona skarbonka na ofiary na kwiaty i dekoracje do
Bożego Grobu.

4. W liturgii tygodnia:
– w czwartek – o godz. 18.00 Msza św. o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne,
– w piątek – 1 piątek miesiąca, po Mszy św. o godz. 7 rano wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Najśw. Serca Jezusowego i akt oddania się Sercu Jezusowemu, po południu spowiedź pierwszopiątkowa od 17.30.

5. W przyszłą niedzielę 4 marca na Mszy św. o godz. 11.30 Dzieci Komunijne otrzymają modlitewniki.

6. O. Zbigniew organizuje 3 dniową Pielgrzymkę do Lichenia i Torunia w dniach 24 – 26 maja. Koszt Pielgrzymki wynosi 300 zł i obejmuje oprócz podróży autokarem 2 noclegi i wszystkie posiłki. Zgłoszenia wraz z zaliczką w wysokości 100 zł należy dokonać do dnia 22 marca. Zapisy i wszelkie informacje u o. Zbigniewa.

7. Dziękujemy mieszkańcom Bloku Nr 5 z Osiedla Chemików za posługę sprzątania świątyni. Zamówiona Msza św. odprawi się 11 maja o godz. 18.00. W tym tygodniu o tę posługę
prosimy Parafian z Bloku Nr 6.

8. Zmarła nasza Parafianka śp. Julia Skowrońska, lat 90 z ul. Prusa. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek 27 lutego o godz. 14.00. Pomódlmy się za Jej duszę:

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj jej świeci,

niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym.

Amen.

Komentowanie jest wyłączone.